LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Gynoxin Uno (Fenticonazole)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Gynoxin Uno (OTC) kapsułki dopochwowe miękkie 600 mg 1 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,50
Cena
100% (zł):
37,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Gynoxin Uno

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.

Co zawiera Gynoxin Uno?

Lek Gynoxin Uno występuje w postaci kapsułek dopochwowych i jest dostępny bez recepty.
1 kapsułka dopochwowa zawiera 600 mg azotanu fentikonazolu. Lek zawiera parahydroksybenzoesan etylu i parahydroksybenzoesan propylu - mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Gynoxin Uno?

Fentikonazol jest lekiem przeciwgrzybiczym.

Kiedy stosować Gynoxin Uno?

Lek Gynoxin Uno jest wskazany w drożdżycy śluzówek narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy). Lek Gynoxin Uno jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. Pacjentki w wieku powyżej 60 lat przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować Gynoxin Uno?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorosłe kobiety i młodzież powyżej 16 lat
    Zalecana dawka to 1 kapsułka dopochwowa Gynoxin Uno, stosowana raz na dobę.
  • Kobiety w wieku powyżej 60 lat
    U pacjentek w wieku powyżej 60 lat leku nie należy stosować bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież
    Lek Gynoxin Uno nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.
Sposób podawania

Kapsułki dopochwowe leku Gynoxin Uno są przeznaczone wyłącznie do stosowania dopochwowego. Kapsułek dopochwowych nie należy przyjmować doustnie. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie; stosować wieczorem przed snem. Przed i po zaaplikowaniu leku należy umyć ręce. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Kiedy Gynoxin Uno nie może być stosowany?

Leku Gynoxin Uno nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (fentikonazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Gynoxin Uno?

Jeśli po upływie 7 dni objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjentka ma powyżej 60 lat; jeśli do zakażenia doszło po raz pierwszy; jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią; jeśli wystąpią reakcje nadwrażliwości na lek; jeśli u pacjentki wystąpiły co najmniej 4 zakażenia w ciągu ostatniego roku; jeśli pacjentka lub jej partner przechodzili kiedykolwiek chorobę przenoszoną drogą płciową; jeśli pacjentka jest uczulona na imidazol lub inne leki dopochwowe przeciwgrzybicze; jeśli u pacjentki wystąpił jakikolwiek z następujących objawów: nieprawidłowe lub nieregularne krwawienia, upławy zabarwione krwią, krwawienie z pochwy i (lub) ból w ramionach, rany pochwy i sromu w tym owrzodzenia i pęcherze, ból w dolnej części brzucha, ból pleców oraz ból przy oddawaniu moczu, gorączka (co najmniej 38°C), cuchnące upławy, nudności, działania niepożądane takie jak podrażnienie, zaczerwienienie, obrzęk, świąd, wysypka, które są związane z leczeniem. Jeśli partner jest również zakażony, powinien być równocześnie leczony lekiem przeciwgrzybiczym. Leku Gynoxin Uno nie należy stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi wykonanymi z lateksu - w czasie stosowania leku zaleca się stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji.

Jak stosować Gynoxin Uno z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Lek Gynoxin Uno zawiera tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu (prezerwatywy, krążki dopochwowe) - w czasie stosowania leku zaleca się stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji.

Czy można stosować Gynoxin Uno w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie stosować leku Gynoxin Uno u kobiet w ciąży i karmiących piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Nie należy stosować leku Gynoxin Uno u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują środków antykoncepcyjnych.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Gynoxin Uno?

Po wprowadzeniu kapsułki do pochwy może wystąpić łagodne, przemijające uczucie pieczenia. Po zastosowaniu leku Gynoxin Uno bardzo rzadko obserwowano następujące objawy niepożądane: uczucie pieczenia sromu i pochwy, rumień, świąd, wysypka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Gynoxin Uno?

Nie odnotowano przypadków przedawkowania leku. W przypadku rozgryzienia i (lub) połknięcia kapsułki dopochwowej, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Jak przechowywać Gynoxin Uno?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Gynoxin Uno - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem