LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Help4Skin Septi-spray (Octenidine + Phenoxyethanol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Help4Skin Septi-spray (OTC) aerozol na skórę, roztwór 1 mg + 20 mg/g 1 but. 50 ml n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 24,80 Cena 100% (zł): 24,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Help4Skin Septi-spray

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Skład

1 g roztworu zawiera 1 mg dichlorowodorku oktenidyny i 20 mg fenoksyetanolu.

Wskazania

Wielokrotne, krótkotrwałe leczenie antyseptyczne w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed procedurami diagnostycznymi w obrębie narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego.
Wielokrotne, krótkotrwałe leczenie antyseptyczne małych powierzchownych ran.

Dawkowanie

  • Dorośli
    W przypadku leczenia antyseptycznego ran preparat stosuje się raz na dobę przez okres nie dłuższy niż 14 dni. Doświadczenie w stosowaniu preparatu długotrwale jest ograniczone - preparat należy stosować przez okres nie dłuższy niż 2 tygodnie.
    W każdym przypadku, po podaniu należy zawsze zapewnić czas działania wynoszący co najmniej 1 do 2 minut przed przystąpieniem do dalszych działań. Maksymalny efekt działania preparatu występuje w ciągu 2 godzin od aplikacji.
  • Dzieci i młodzież
    Badania dotyczące stosowania preparatu u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat potwierdzają jego tolerancję i bezpieczeństwo, niemniej jednak u dzieci w wieku poniżej 6 lat czas stosowania preparatu należy ograniczyć do kilku dni. U młodzieży preparat może być stosowany tak jak u pacjentów dorosłych.
Sposób podawania

Preparat należy nanosić spryskując leczony obszar, zapewniając całkowite zwilżenie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparatu nie należy stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego ani błony bębenkowej. Należy unikać stosowania preparatu do oka.

Ciąża i karmienie piersią

W razie potrzeby można rozważyć stosowanie preparatu u kobiet w okresie ciąży po zakończeniu pierwszego trymestru. Dichlorowodorek oktenidyny nie wchłania się lub wchłania się w niewielkim stopniu, dlatego należy założyć, że nie przenika do mleka kobiecego. Fenoksyetanol ulega szybkiemu i prawie całkowitemu wchłanianiu oraz jest wydalany niemal w całości w postaci utlenionej przez nerki, dlatego jego obecność w mleku kobiecym jest mało prawdopodobna. Preparatu nie należy stosować w okolicy piersi u kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Rzadko: odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, odczucie ciepła. Bardzo rzadko: kontaktowe reakcje alergiczne.

Uwagi

Preparat należy stosować z zachowaniem ostrożności u noworodków, zwłaszcza u wcześniaków.
Należy unikać przypadkowego kontaktu preparatu z oczami. Podczas aplikacji preparatu za pomocą rozpylacza mechanicznego nie należy wdychać rozpylonego roztworu. Nie dopuszczać do przedostania się preparatu do krwiobiegu, np. w wyniku przypadkowego wstrzyknięcia.
Preparatu nie należy stosować jednocześnie ze środkami antyseptycznymi na bazie PVP-jodu (kompleks jodu z powidonem) na sąsiadujących obszarach skóry, ponieważ w obszarze granicznym może wystąpić intensywne przebarwienie skóry o barwie brązowej do fioletowej. Należy unikać kontaktu preparatu z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi, np. detergenty i środki czyszczące, ponieważ mogą powodować zmniejszenie skuteczności chlorowodorku oktenidyny.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem