LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Hepatosan fix (Taraxacum officinale + Cynara scolymus + Mentha piperita + Achillea millefolium + Hypericum perforatum)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 65+ 18- Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Hepatosan fix (OTC) zioła do zaparzania w saszetkach 20 saszetek 2 g n.d. 65+: n.d. 18-: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 10,50 Cena 100% (zł): 10,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hepatosan fix

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Skład

1 saszetka zawiera: 0,7 g ziela i korzenia mniszka lekarskiego, 0,4 g ziela karczocha, 0,4 g liści mięty pieprzowej, 0,3 g ziela krwawnika, 0,2 g ziela dziurawca.

Wskazania

Produkt leczniczy roślinny do tradycyjnego stosowania w niestrawności i niedostatecznym wydzielaniu żółci. Preparat stosuje się w przypadku dolegliwości przy prawidłowym stolcu.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    2 saszetki zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać przez około 15 minut i przecedzić. Pić 3 razy dziennie pomiędzy posiłkami po 1 szklance zawsze świeżo przygotowanego naparu. W przypadku nieustąpienia objawów w ciągu 2-3 dni od momentu rozpoczęcia stosowania preparatu lub ich nasilenia się należy skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci
    Nie stosować preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niedrożność dróg żółciowych, kamica pęcherzyka żółciowego, niedrożność jelit. Bóle brzucha o nieustalonej przyczynie. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Działania niepożądane

Ze względu na zawartość składników goryczkowych w zielu i korzeniu mniszka, mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością (zgaga, wzdęcia i bóle brzucha). Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób szczególnie wrażliwych może wystąpić uczulenie na światło charakteryzujące się wystąpieniem zmian skórnych (rumień, wysypka).

Uwagi

Ze względu na zawartość ziela krwawnika w preparacie, spożywanie dawek większych niż zalecane może wpływać na jednocześnie prowadzoną terapię lekami przeciwzakrzepowymi oraz stosowanymi w niedociśnieniu lub nadciśnieniu tętniczym. Ze względu na obecność mentolu, preparat powinien być ostrożnie stosowany u osób z chorobą refluksową z powodu możliwości nasilenia się objawów. Ze względu na zawartość ziela dziurawca u osób o jasnej karnacji skóry podczas stosowania preparatu nie zaleca się ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie UV (solarium). Należy rozdzielić 2-godzinnymi odstępami przyjmowanie preparatu i preparatów z żelazem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem