LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Hepcludex (Bulevirtide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Hepcludex (Rpz) proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 2 mg 30 fiolek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hepcludex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Myr GmbH

Co zawiera lek Hepcludex?

Lek Hepcludex jest proszkiem do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 2 mg bulewirtydu (w postaci octanu).

Jak działa lek Hepcludex?

Bulewirtyd jest lekiem przeciwwirusowym.

Kiedy stosować lek Hepcludex?

Lek Hepcludex jest stosowany w leczeniu przewlekłego (długotrwałego) wirusowego zapalenia wątroby typu D (HDV) u osób dorosłych z wyrównaną chorobą wątroby.

Jak stosować lek Hepcludex?

Dawkowanie leku Hepcludex ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku, ponieważ przerwanie leczenia może reaktywować zakażenie i pogorszyć stan pacjenta.

Sposób podawania

Lek jest podawany we wstrzyknięciu podskórnym. Wstrzyknięcia może wykonywać pacjent samodzielnie po przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę w zakresie przygotowywania i wstrzykiwania leku. Należy ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących prawidłowego podawania leku zawartych w ulotce dołączonej do leku. Lek można wstrzykiwać w górną część uda lub brzuch. Leku nie wolno wstrzykiwać w następujące miejsca: kolano, pachwina, dolna lub wewnętrzna część pośladka, bezpośrednio nad naczyniem krwionośnym, okolica pępka, tkanka bliznowata, siniak, pieprzyk, blizna pooperacyjna, tatuaż lub miejsce po oparzeniu ani tam gdzie pojawia się reakcja w miejscu wstrzyknięcia.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Hepcludex?

Jeśli od planowego czasu przyjęcia dawki leku minęły mniej niż 4 godziny, należy podać pominiętą dawkę jak najszybciej, a następną zaplanowaną dawkę o zwykłej porze według harmonogramu. Jeśli od planowego czasu przyjęcia dawki leku minęły więcej niż 4 godziny, nie należy podawać pominiętej dawki i przyjąć kolejną dawkę następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent pominie dawkę leku Hepcludex.

Kiedy lek Hepcludex nie może być stosowany?

Leku Hepcludex nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bulewirtyd) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Hepcludex nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Hepcludex?

Leczenie rozpocznie lekarz z doświadczeniem w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu D (HDV). Po analizie przeciwwskazań i środków ostrożności lekarz zadecyduje o zastosowaniu leczenia lekiem Hepcludex. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia tym lekiem należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Hepcludex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Hepcludex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu leczenia lekiem Hepcludex u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Hepcludex?

W ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane związane z leczeniem lekiem Hepcludex. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to zwiększone stężenie soli kwasów żółciowych we krwi oraz reakcje w miejscu wstrzyknięcia. Najczęstszym ciężkim działaniem niepożądanym jest rozwój choroby wątroby po odstawieniu tego leku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Hepcludex?

W razie wstrzyknięcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Hepcludex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Hepcludex może powodować zawroty głowy i zmęczenie, które mogą zaburzyć zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Hepcludex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Fiolki z lekiem należy przechowywać w lodówce (2-8°C), w zewnętrznym opakowaniu tekturowym w celu ochrony przed światłem. Przygotowany roztwór leku należy natychmiast zużyć; jeśli jest to niemożliwe, można go przechowywać przez maksymalnie 2 godziny w temperaturze do 25°C. Po całkowitym rozpuszczeniu proszku roztwór powinien być klarowny i pozbawiony piany. Jeśli roztwór wydaje się spieniony lub ma żółtawe zabarwienie, należy dłużej poczekać na jego rozpuszczenie. Jeśli po całkowitym rozpuszczeniu w roztworze nadal widoczne są jakiekolwiek cząstki, nie należy stosować leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Hepcludex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem