LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Hydrex S (Chlorhexidine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Hydrex S (OTC) płyn na skórę 4% 1 but. 500 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 20,00 Cena 100% (zł): 20,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hydrex S

Ecolab Sp. z o.o.

SKŁAD
100 g płynu na skórę zawiera 3,876 g diglukonianu chlorheksydyny. Preparat zawiera alkohol etylowy skażony alkoholem metylowym, tlenek dialkiloaminy i czerwień koszenilową.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do stosowania jako antyseptyczny środek do mycia rąk, do dezynfekcji skóry rąk przed operacją oraz do dezynfekcji skóry przed operacją.

Dawkowanie

Jako antyseptyczny środek do mycia rąk
Zmoczyć ręce i przedramiona, nanieść na nie 5 ml preparatu i wcierać w skórę przez 1 minutę. Dokładnie spłukać ręce i przedramiona wodą, a następnie osuszyć.
Do dezynfekcji skóry rąk przed operacją
Zmoczyć ręce i przedramiona, nanieść na nie 5 ml preparatu i wcierać w skórę przez 1 minutę, a paznokcie czyścić szczoteczką do rąk. Spłukać wodą i powtórzyć czynność stosując 5 ml preparatu - myć przez 2 minuty. Dokładnie spłukać wodą i osuszyć.
Do dezynfekcji skóry przed operacją
Pacjent powinien umyć całe ciało stosując 25 ml preparatu przynajmniej dwa razy (dzień przed operacją i w dniu operacji).
Sposób podawania
Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować do odkażania jam ciała.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie ma konieczności stosowania specjalnych środków ostrożności w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić reakcje alergiczne wynikające z nadwrażliwości na składniki preparatu, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania.

UWAGI
Unikać kontaktu preparatu z oczami, uchem środkowym, mózgiem, oponami i błonami śluzowymi.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner