LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Hylo-Comod (Hyaluronic acid) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Hylo-Comod (WM) krople do oczu 1 mg/ml 1 but. 10 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 34,50 Cena 100% (zł): 34,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Hylo-Comod (WM) krople do oczu 1 mg/ml 2 but. 10 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 74,00 Cena 100% (zł): 74,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hylo-Comod

Ursapharm Poland Sp. z o.o.

SKŁAD
Produkt zawiera 1 mg/ml hialuronianu sodu.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Hylo-Comod jest przeznaczony do nawilżania gałki ocznej przy jej suchości, wywołanej negatywnym wpływem środowiska, które powoduje zaburzenia typu suche oko, odczucie obecności ciała obcego w oku, pieczenie oczu, a także po zabiegach operacyjnych przeprowadzanych na oku.

SPOSÓB PODAWANIA
Zazwyczaj stosuje się 3 razy dziennie 1 kroplę produktu do worka spojówkowego każdego oka. W razie silniejszych dolegliwości produkt może być stosowany częściej. W przypadku częstszego stosowania (np. częściej jak 10 razy dziennie) należy poddać się badaniu okulistycznemu. Produkt jest przeznaczony jest do długotrwałego stosowania, jednak w przypadku dolegliwości utrzymujących się przez dłuższy czas należy zgłosić się do lekarza okulisty.
W przypadku dodatkowego stosowania innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp pomiędzy stosowaniem poszczególnych preparatów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

UWAGI
Po pierwszym otwarciu butelki produkt można stosować przez okres 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama