LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Hylo-Parin (Hyaluronic acid + Heparin) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Hylo-Parin (WM) krople do oczu 1 but. 10 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 41,70 Cena 100% (zł): 41,70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hylo-Parin

Ursapharm Poland Sp. z o.o.

SKŁAD
Produkt zawiera 1 mg/ml hialuronianu sodu i 1300 j.m./ml heparynianu sodu (otrzymywanego z błony śluzowej jelita świńskiego).

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny Hylo-Parin jest przeznaczony do nawilżania i pielęgnacji rogówki i spojówek w przypadku podrażnień oczu połączonych z zaczerwienieniem, pieczeniem i swędzeniem.

SPOSÓB PODAWANIA
Zazwyczaj zakrapla się 1 kroplę produktu do worka spojówkowego każdego oka 3 do 6 razy dziennie. W przypadku częstszego stosowania produktu (np. ponad 10 razy dziennie) należy poddać się badaniu okulistycznemu. Produkt jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, jednak w przypadku dolegliwości utrzymujących się przez długi czas (np. dłużej niż 2 tygodnie) należy zgłosić się do lekarza okulisty.
W przypadku równoczesnego stosowania innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 30-minutowy odstęp pomiędzy stosowaniem poszczególnych preparatów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania kropli do oczu zawierających gentamycynę, należy przestrzegać odstępu co najmniej 1 godziny między zastosowaniem obu preparatów.

UWAGI
Produkt może być stosowany przez 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama