LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Hyruan One (Hyaluronic acid)

Produkt nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Hyruan One (WM) roztwór do wstrzykiwań 60 mg/3 ml 1 amp.-strzyk. 3 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
440,00
Cena
100% (zł):
440,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Hyruan One

Zentiva k.s.

Hyruan One - skład

1 ampułkostrzykawka zawiera roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego o stężeniu 60 mg/3 ml.

Hyruan One - właściwości

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu.

Hyruan One - zastosowanie

Wyrób medyczny Hyruan One jest stosowany w objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

Hyruan One - sposób podawania

Wyrób medyczny Hyruan One jest podawany w postaci wstrzyknięcia do jamy stawowej. Wstrzyknięcie może wykonać jedynie lekarz. Zalecana dawka do stawu kolanowego wynosi 3 ml roztworu, co odpowiada 60 mg soli sodowej kwasu hialuronowego. W przypadku podawania preparatu do obu stawów kolanowych, do każdego podania należy użyć inny produkt. Należy unikać wstrzyknięcia donaczyniowego, wstrzyknięcia pozastawowego i wstrzyknięcia do tkanek maziówki.
W przypadku obecności płynu w jamie stawowej, przed podaniem preparatu należy usunąć płyn nakłuwając staw.

Hyruan One - przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu nie należy wstrzykiwać pacjentom z nadwrażliwością na jego składniki. Nie stosować w przypadku zakażenia lub nasilonego zapalenia jamy stawu. Preparatu nie należy podawać pacjentom z chorobą lub zakażeniem skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia. Stosować z zachowaniem ostrożności u pacjentów z chorobą wątroby występującą aktualnie lub w wywiadzie. Produktu Hyruan One nie należy podawać do stawu objętego stanem zapalnym, ponieważ jego podanie może doprowadzić do zaostrzenia miejscowych objawów zapalnych. W okresie do 48 godzin po podaniu preparatu Hyruan One pacjenci powinni unikać intensywnego wysiłku fizycznego lub wykonywania czynności prowadzących do bólu stawu kolanowego. Natomiast bezpośrednio po wstrzyknięciu produktu należy im zalecić wykonywanie czynności rozluźniających staw kolanowy. Nie ustalono bezpieczeństwa klinicznego i skuteczności preparatu Hyruan One u dzieci i młodzieży.
Należy zachować ostrożność, stosując środek do dezynfekcji zawierający czwartorzędową sól amonową (np. chlorek benzalkoniowy, chlorheksydyna), które mogą powodować wytrącanie kwasu hialuronowego.

Hyruan One - ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa klinicznego i skuteczności preparatu Hyruan One u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Hyruan One - działania niepożądane

Po podaniu do jamy stawowej preparatu Hyruan One u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego mogą wystąpić następujące odczyny miejscowe w miejscu wstrzyknięcia: ból, zaczerwienienie, obrzęk i zwiększenie ucieplenia. Wszystkie te objawy ustąpiły w ciągu 2 tygodni od podania. W badaniach klinicznych obserwowano także objawy ogólne, takie jak: zapalenie nosogardzieli, zakażenie górnych dróg oddechowych, ból kończyny, zapalenie pęcherza moczowego, niestrawność, parestezja, obrzęk stawu, ból mięśniowo-szkieletowy, zapalenie rozcięgna podeszwowego. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (wstząs) - jeśli wystąpią takie objawy, stosowanie preparatu należy przerwać i podjąć odpowiednie działania.

Hyruan One - uwagi

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do jednorazowego użytku. Przechowywać w temperaturze od 2°C do 25°C, bez dostępu światła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Hyruan One - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem