Ibufen mini Junior (Ibuprofen)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | Refundacja | Opłata pacjenta (zł) | Cena 100% (zł) | Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ibufen mini Junior (OTC) | kapsułki miękkie | 100 mg | 15 szt. |
Refundacja brak refundacji |
Opłata pacjenta (zł): 14,00 |
Cena 100% (zł): 14,00 |
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Ibufen mini Junior
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.
- Ibufen mini Junior - skład
- Ibufen mini Junior - wskazania
- Ibufen mini Junior - dawkowanie
- Ibufen mini Junior - przeciwwskazania
- Ibufen mini Junior - ciąża i karmienie piersią
- Ibufen mini Junior - działania niepożądane
- Ibufen mini Junior - uwagi
- Ibufen mini Junior - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
- Ibufen mini Junior - powiązane artykuły
Ibufen mini Junior - skład
1 kapsułka zawiera 100 mg ibuprofenu. 1 kapsułka zawiera 19,6 mg sorbitolu i 10,2 mg maltitolu ciekłego.
Ibufen mini Junior - wskazania
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (również migrenowe), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).
Ibufen mini Junior - dawkowanie
Przyjmowanie preparatu w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin. Preparat jest przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeśli zachodzi konieczność stosowania preparatu dłużej niż przez 3 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
- Dorośli
Preparat przeznaczony jest do stosowania u dzieci od 4 do 12 lat o wadze od 16 do 40 kg. - Dzieci
Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu u dzieci wynosi 20-30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dzieci od 4 do 5 lat (16-19 kg): dawka początkowa - 1 kapsułka; następnie w razie potrzeby - 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (400 mg ibuprofenu).
Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa - 1-2 kapsułki; następnie w razie potrzeby - 1-2 kapsułki co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (600 mg ibuprofenu).
Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa - 1-2 kapsułki; następnie w razie potrzeby - 1-2 kapsułki co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 kapsułek (800 mg ibuprofenu).
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat i o masie ciała poniżej 16 kg.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby nie ma potrzeby zmniejszenia dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek nie ma potrzeby zmniejszenia dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
Sposób podawania
Preparat podaje się podczas lub po posiłkach. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć ani ssać, ani rozgryzać.
Ibufen mini Junior - przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Reakcje nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, astma, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie w wywiadzie (dwa lub więcej niezależne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie, związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie. Skaza krwotoczna lub niewyjaśnione zaburzenia układu krwiotwórczego. Ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Dzieci w wieku poniżej 4 lat lub o masie ciała poniżej 16 kg. Ostatni trymestr ciąży.
Ibufen mini Junior - ciąża i karmienie piersią
W pierwszym i drugim trymestrze ciąży nie należy stosować ibuprofenu, chyba że jest to wyraźnie konieczne. Jeśli ibuprofen stosowany jest u kobiety starającej się zajść w ciążę lub w pierwszym bądź drugim trymestrze ciąży, należy stosować jak najmniejszą dawkę, przez jak najkrótszy możliwy okres. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Po krótkotrwałym stosowaniu ibuprofenu w zalecanych dawkach, w celach przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych, przerwa w karmieniu piersią nie jest zwykle konieczna.
Ibufen mini Junior - działania niepożądane
Często: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości. Niezbyt często: owrzodzenia przewodu pokarmowego (potencjalnie z krwawieniem i perforacją), wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego oraz choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, jak również napady duszności. Rzadko: szumy uszne; uszkodzenie tkanki nerki (martwica brodawek) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Bardzo rzadko: zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita; zaburzenia układu krwiotwórczego; ciężkie, uogólnione reakcje nadwrażliwości; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia czynności wątroby; reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka; niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zespół nerczycowy, śródmiąższowe zapalenie nerek.
Ibufen mini Junior - uwagi
Należy zachować ostrożność u pacjentów z niektórymi schorzeniami, których przebieg może ulec pogorszeniu: toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszana choroba tkanki łącznej; zaburzenia żołądka i jelit i przewlekłe choroby zapalne jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna); nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca; zaburzenie czynności nerek; zaburzenie czynności wątroby; bezpośrednio po dużym zabiegu chirurgicznym; u pacjentów reagujących alergicznie na inne substancje; u pacjentów, u których występuje zapalenie błony śluzowej nosa, polipy nosa lub przewlekłe obturacyjne zaburzenia oddechowe. W przypadku pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca (NYHA II-III), rozpoznaną chorobą niedokrwienną serca, chorobą naczyń obwodowych i (lub) chorobą naczyń mózgowych leczenie ibuprofenem należy stosować po jego starannym rozważeniu, przy czym należy unikać stosowania w dużych dawkach (2400 mg na dobę). W przypadku długotrwałego stosowania ibuprofenu wymagane jest regularne kontrolowanie parametrów wskaźników czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi.
W przypadku krótkotrwałego stosowania w zalecanych dawkach preparat nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Podczas stosowania ibuprofenu w dużych dawkach mogą wystąpić działania niepożądane dotyczące OUN, takie jak zmęczenie i zawroty głowy, w pojedynczych przypadkach dochodzić może do upośledzenia zdolności reakcji i zdolności aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym i w obsłudze maszyn. Ostrzeżenie to ma szczególne zastosowanie w przypadku zażycia preparatu z alkoholem.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Ibufen mini Junior - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)
- Axoprofen
- Axoprofen Forte tabletki
- Axoprofen Forte zawiesina
- Babyfen
- Dolgit
- Dolgit Gel
- Ibufen
- Ibufen Baby
- Ibufen dla dzieci Forte
- Ibufen Junior
- Ibufen mini Junior
- Ibum Comfort Minicaps
- Ibum dla dzieci
- Ibum Express Forte
- Ibum Femina
- Ibum Forte kapsułki
- Ibum Forte zawiesina
- Ibum Forte Pure
- Ibum Sprint
- Ibum Supermax
- Ibumax
- Ibumax Forte
- Ibunid dla dzieci Forte
- Ibupar
- Ibupar forte
- Ibuprex
- Ibuprex Max
- Ibuprofen AFL
- Ibuprofen Aflofarm
- Ibuprofen Apteo Med tabletki
- Ibuprofen Apteo Med żel
- Ibuprofen Aurovitas
- Ibuprofen B. Braun
- Ibuprofen Dr. Max kapsułki
- Ibuprofen Dr. Max tabletki
- Ibuprofen Dr. Max żel
- Ibuprofen Forte Apteo Med
- Ibuprofen Forte DOZ
- Ibuprofen Hasco
- Ibuprofen Kabi
- Ibuprofen Max Aurovitas
- Ibuprofen TZF
- Ibuprom
- Ibuprom dla Dzieci Forte
- Ibuprom Effect żel
- Ibuprom Max
- Ibuprom Max Rapid
- Ibuprom Max Sprint
- Ibuprom Rapid
- Ibuprom RR Max
- Ibuprom Sport spray
- Ibuprom Sprint
- Ibuprom Ultramax
- Iburapid
- Ibutact
- Inflanor
- Inflanor Max
- Kidofen
- Kidofen max
- Laboratoria PolfaŁódź Ibuprofen Max
- Metafen Ibuprofen
- Metafen Ibuprofen Caps
- Metafen żel Forte
- MIG
- MIG dla dzieci Forte
- Nurofen
- Nurofen dla dzieci czopki
- Nurofen dla dzieci Forte
- Nurofen dla dzieci Junior
- Nurofen Express Caps
- Nurofen Express Forte
- Nurofen Express Forte Tabs
- Nurofen Forte
- Nurofen Mięśnie i Stawy plastry
- Nurofen Mięśnie i Stawy żel
- Nurofen Mięśnie i Stawy Forte
- Paduden Express
- Paduden Express Forte
- Pedea
Ibufen mini Junior - powiązane artykuły
Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dzieci
Podczas każdego wyjazdu może się nam przydarzyć goraczka u dziecka. Każdą gorączkę należy doraźnie obniżyć.
Więcej »Ibuprofen i paracetamol - leki przyjmowane doustnie
Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.
Więcej »