LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibum Sprint (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibum Sprint (OTC) kapsułki miękkie 200 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
8,60
Cena
100% (zł):
8,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibum Sprint (OTC) kapsułki miękkie 200 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
18,60
Cena
100% (zł):
18,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibum Sprint (OTC) kapsułki miękkie 200 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,00
Cena
100% (zł):
37,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibum Sprint

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Ibum Sprint - skład

1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. 1 kapsułka zawiera: sorbitol ciekły częściowo odwodniony - 59,8 mg oraz żółcień chinolinową i błękit patentowy.

Ibum Sprint - wskazania

Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie.
Bolesne miesiączkowanie.
Stany gorączkowe różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Ibum Sprint - dawkowanie

Przyjmowanie leku w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    Dawka początkowa to 200 do 400 mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 1200 mg (6 kapsułek) na dobę w dawkach podzielonych.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U osób w podeszłym wieku nie jest wymagana zmiana dawkowania. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniem czynności nerek - istnieje ryzyko dalszego pogorszenia czynności nerek. Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności nerek.

Ibum Sprint - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi NLPZ występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Trzeci trymestr ciąży. Nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi NLPZ, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Skaza krwotoczna.

Ibum Sprint - ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania ibuprofenu w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. W ostatnim trymestrze ciąży stosowanie ibuprofenu jest przeciwwskazane. Przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Ibum Sprint - działania niepożądane

Niezbyt często: pokrzywka, świąd; ból głowy; niestrawność, ból brzucha, nudności. Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; obrzęki. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna; zaburzenia czynności wątroby; rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi; zaburzenia wskaźników morfologii. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja, krwawienie z przewodu pokarmowego, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Podczas stosowania leków z grupy NLPZ w dużych dawkach odnotowano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca.

Ibum Sprint - uwagi

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów, u których występują: toczeń rumieniowaty układowy oraz mieszana choroba tkanki łącznej; choroby przewodu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna); nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca w wywiadzie; zaburzenie czynności nerek; zaburzenie czynności wątroby. W przypadku pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, zastoinową niewydolnością serca (NYHA II-III), rozpoznaną chorobą niedokrwienną serca, chorobą naczyń obwodowych i (lub) chorobą naczyń mózgowych leczenie ibuprofenem należy stosować po jego starannym rozważeniu; należy unikać stosowania w dużych dawkach (2400 mg/dobę).
Brak danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn oraz na sprawność psychofizyczną w przypadku stosowania preparatu w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibum Sprint - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibum Sprint - powiązane artykuły

Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyć. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki przeciwgorączkoww i przeciwbólowe

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem