LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibum żel (Ibuprofen + Levomenthol)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibum (OTC) żel 50 mg + 30 mg/g 1 tuba 50 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 14,00 Cena 100% (zł): 14,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibum (OTC) żel 50 mg + 30 mg/g 1 tuba 100 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 20,00 Cena 100% (zł): 20,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Skład

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu i 30 mg lewomentolu.

Wskazania

Preparat jest przeznaczony do leczenia objawowego bólów mięśniowych, bólów pleców, bólu towarzyszącego chorobom układu mięśniowo-szkieletowego, takim jak lekkie postacie zapalenia stawów, skręcenia, urazy sportowe i nerwobóle.

Dawkowanie

  • Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    Nakładać 5 do 12 cm żelu (ilość odpowiadająca 50 do 125 mg ibuprofenu) do 3 razy na dobę na bolące miejsce. Żel należy delikatnie wsmarowywać aż do całkowitego wchłonięcia. Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny w ciągu doby i nie dłużej niż przez 2 tygodnie, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, po każdorazowym nałożeniu preparatu należy umyć ręce.
  • Dzieci w wieku poniżej 12 lat
    Nie ma właściwego wskazania do stosowania preparatu w postaci żelu u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki
przeciwzapalne. Występowanie w wywiadzie skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ciąża i karmienie piersią

Należy unikać stosowania preparatu u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: nadwrażliwość, anafilaksja; wysypka skórna, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie, rzadko obrzęk, dermatoza (martwica naskórka i rumień
wielopostaciowy); astma, skurcz oskrzeli, duszność; ból brzucha i niestrawność.

Uwagi

Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. Preparatu nie należy stosować na skórę uszkodzoną lub będącą w stanie zapalnym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama





banerbaner