LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibunid dla dzieci Forte (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibunid dla dzieci Forte (OTC) zawiesina doustna 200 mg/5 ml 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,00
Cena
100% (zł):
19,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibunid dla dzieci Forte

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Vitama S.A.

Ibunid dla dzieci Forte - skład

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 200 mg ibuprofenu. 1 ml zawiesiny zawiera 500 mg maltitolu ciekłego, 100 mg glicerolu, 5,79 mg sodu, 1 mg benzoesanu sodu, 0,0007 mg glikolu propylenowego oraz 0,0001652 mg alkoholu benzylowego.

Ibunid dla dzieci Forte - wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych;
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia);
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania;
- ból głowy;
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Ibunid dla dzieci Forte - dawkowanie

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do doraźnego stosowania. Przyjmowanie preparatu w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
  Dawką rekomendowaną w objawowym leczeniu bólu i gorączki jest 3 razy po 10 ml zawiesiny w ciągu doby (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu na dobę), do ustąpienia objawów.
 • Dzieci
  Dawka dobowa preparatu w leczeniu bólu i gorączki wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podana w dawkach podzielonych.
  Niemowlęta w wieku od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml zawiesiny w ciągu doby (150 mg ibuprofenu na dobę).
  Niemowlęta w wieku od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml zawiesiny w ciągu doby (150-200 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci w wieku od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 2,5 ml zawiesiny w ciągu doby (300 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci w wieku od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 3,75 ml zawiesiny w ciągu doby (450 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci w wieku od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 5 ml zawiesiny w ciągu doby (600 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 7,5 ml zawiesiny w ciągu doby (900 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieciom poniżej 6. miesiąca życia preparat można podać tylko po konsultacji z lekarzem. W przypadku dzieci w wieku 3-5 miesięcy, o masie ciała od 5 kg, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach. W przypadku dzieci w wieku od 6 miesięcy i młodzieży należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie preparatu jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała poniżej 5 kg.
Osoby w podeszłym wieku

Dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie przez lekarza. Należy rozważyć możliwość zmniejszenia dawki. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem NLPZ.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Należy zachować ostrożność, jeśli preparat stosuje się u pacjentów z niewydolnością nerek. U pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek należy zmniejszyć dawkę preparatu. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Preparat może być podany bezpośrednio lub rozpuszczony w wodzie lub soku. U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się zażywać preparat podczas posiłku lub popijanie mlekiem. Do opakowania dołączony jest dozownik w formie strzykawki doustnej z podziałką ułatwiającą dawkowanie.

Ibunid dla dzieci Forte - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. U osób, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, obrzęku naczynioruchowego. Zaburzenia krzepnięcia. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, lub nawracające krwawienia z przewodu pokarmowego (zdefiniowane jako dwa lub więcej epizodów owrzodzenia lub krwawienia). Krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja związane z wcześniejszym leczeniem NLPZ. Czynne krwawienie oraz zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu (takie jak małopłytkowość). Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 30 ml/min). Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Skaza krwotoczna. Ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Trzeci trymestr ciąży. Dzieci w wieku poniżej 3. miesiąca życia.

Ibunid dla dzieci Forte - ciąża i karmienie piersią

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży ibuprofenu nie należy podawać, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli ibuprofen jest stosowany przez kobietę planującą ciążę lub w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, dawka powinna być tak mała a czas trwania leczenie tak krótki, jak tylko to możliwe. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Przerwanie karmienia nie jest koniecznie w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Ibunid dla dzieci Forte - działania niepożądane

Często: uczucie zmęczenia. Niezbyt często: pokrzywka i świąd; ból głowy; zaburzenia widzenia; niestrawność, ból brzucha, nudności. Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość; toksyczna neuropatia nerwu wzrokowego; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; obrzęki. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, perforacja. Bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza); zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związane ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach; smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna; zaburzenia czynności wątroby (szczególnie podczas długotrwałego stosowania), niewydolność wątroby i ostre zapalenie wątroby; rumień wielopostaciowy, reakcje pęcherzowe w tym zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu. Badania kliniczne wskazują, że stosowanie ibuprofenu, zwłaszcza w dużej dawce (2400 mg na dobę) może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka tętniczych incydentów zatorowo-zakrzepowych (np. zawału serca lub udaru mózgu).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibunid dla dzieci Forte - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibunid dla dzieci Forte - powiązane artykuły

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem