LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprofen Forte Apteo Med (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprofen Forte Apteo Med (OTC) tabletki powlekane 400 mg 12 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
10,60
Cena
100% (zł):
10,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprofen Forte Apteo Med (OTC) tabletki powlekane 400 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
12,80
Cena
100% (zł):
12,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprofen Forte Apteo Med (OTC) tabletki powlekane 400 mg 48 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,60
Cena
100% (zł):
21,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprofen Forte Apteo Med

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Ibuprofen Forte Apteo Med - skład

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.1 tabletka zawiera 28 mg laktozy jednowodnej.

Ibuprofen Forte Apteo Med - wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawowe bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, takiego jak ból głowy, ból miesiączkowy, ból zębów oraz gorączka.

Ibuprofen Forte Apteo Med - dawkowanie

Występowanie działań niepożądanych można ograniczyć stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

  • Dorośli
    200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, jeżeli jest to wskazane. Należy zachować odstęp co najmniej 6 godzin między dawkami i nie przyjmować więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Jeżeli konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub dłużej niż 4 dni w przypadku leczenia bólu, lub gdy objawy nie ustąpią lub nasilą się, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
  • Młodzież o masie ciała >= 40 kg (w wieku 12 lat i więcej)
    200-400 mg maksymalnie 3 razy na dobę, jeżeli jest to wskazane. Należy zachować odstęp co najmniej 6 godzin między dawkami i nie przyjmować więcej niż 1200 mg ibuprofenu w ciągu doby. Jeżeli konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż 3 dni lub gdy objawy nie ustąpią lub nasilą się, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
  • Młodzież o masie ciała poniżej 40 kg i dzieci w wieku poniżej 12 lat
    Nie zaleca się stosowania preparatu u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg lub u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie ma konieczności dostosowania dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku. Ze względu na większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych zalecane jest szczególnie uważne monitorowanie pacjentów w podeszłym wieku.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie ma konieczności dostosowania dawkowania u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie ma konieczności dostosowania dawkowania u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności nerek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Pacjentom z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmowanie tabletek podczas posiłków.

Ibuprofen Forte Apteo Med - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci z reakcjami nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, astma oskrzelowa, zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka), w związku z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Czynna lub występująca w wywiadzie nawracająca choroba wrzodowa i (lub) krwawienie (dwa lub więcej oddzielne epizody potwierdzonej choroby wrzodowej lub krwawienia). Krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie związane z wcześniejszym leczeniem przy użyciu leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia czynności układu krwiotwórczego o niewyjaśnionej przyczynie. Ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Ostatni trymestr ciąży.

Ibuprofen Forte Apteo Med - ciąża i karmienie piersią

Podczas pierwszego i drugiego trymestru ciąży nie należy podawać ibuprofenu, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli ibuprofen stosowany jest przez kobietę planującą zajść w ciążę lub kobiecie w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas stosowania jak najkrótszy. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku krótkotrwałego leczenia bólu i gorączki w zalecanych dawkach nie jest na ogół konieczne przerywanie karmienia piersią.

Ibuprofen Forte Apteo Med - działania niepożądane

Często: niestrawność, zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości; wysypka skórna. Niezbyt często: zapalenie błony śluzowej nosa; reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i świądem, a także napady astmy oskrzelowej potęgujące astmę, skurcz oskrzeli i duszność; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość lub uczucie zmęczenia, parestezja; zaburzenie widzenia; astma, skurcz oskrzeli, duszność; owrzodzenie przewodu pokarmowego (potencjalnie z krwawieniem i perforacją), wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; pokrzywka, świąd, plamica, reakcja nadwrażliwości na światło. Rzadko: pogorszenie słuchu, szumy uszne, zawroty głowy; uszkodzenie nerek (martwica brodawek nerkowych) i zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Badania kliniczne sugerują, że stosowanie ibuprofenu, szczególnie w dużych dawkach (2400 mg na dobę), może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka wystąpienia zdarzeń zakrzepowych dotyczących naczyń tętniczych (np. zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu).

Ibuprofen Forte Apteo Med - uwagi

Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych ze strony OUN, takich jak: zmęczenie i zawroty głowy w przypadku stosowania dużych dawek ibuprofenu, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn może być zaburzona w pojedynczych przypadkach; objawy te nasilają się w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibuprofen Forte Apteo Med - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibuprofen Forte Apteo Med - powiązane artykuły

Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyć. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki przeciwgorączkoww i przeciwbólowe

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem