LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprofen Hasco (Ibuprofen)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprofen Hasco (Rp) kapsułki miękkie 200 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
7,28
0,00
Cena
100% (zł):
9,19
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprofen Hasco

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Co zawiera Ibuprofen Hasco?

Lek Ibuprofen Hasco występuje w postaci kapsułek i jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek zawiera sorbitol - pacjent, u którego stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku powinien poradzić się lekarza. Lek zawiera żółcień chinolinową i błękit patentowy - może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Ibuprofen Hasco?

Ibuprofen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Ibuprofen Hasco?

Lek Ibuprofen Hasco jest wskazany do stosowania w:
- bólach różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (ból głowy, w tym także migreny, bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle po urazach, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie);
- bolesnym miesiączkowaniu;
- stanach gorączkowych różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych);
- objawowym leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów (w tym młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów).

Jak stosować Ibuprofen Hasco?

Dawkowanie leku Ibuprofen Hasco, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek stosuje się podczas lub po posiłkach.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ibuprofen Hasco?

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ibuprofen Hasco nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej.
Lek Ibuprofen Hasco nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat o masie ciała poniżej 20 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ibuprofen Hasco?

Przed przepisaniem leku lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku ani czasu trwania leczenia. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Osoby w wieku podeszłym są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych po zastosowaniu ibuprofenu. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawału serca lub udaru, szczególnie gdy jest on stosowany w dużych dawkach. Podczas leczenia ibuprofenem należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować Ibuprofen Hasco z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ibuprofen Hasco w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ibuprofen Hasco nie wolno stosować podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży. Nie zaleca się stosowania leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży. Lek Ibuprofen Hasco może utrudniać zajście w ciążę: jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza. Przerwanie karmienia piersią nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego przyjmowania leku Ibuprofen Hasco w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ibuprofen Hasco?

Działania niepożądane powiązane z leczeniem lekiem Ibuprofen Hasco są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Ibuprofen Hasco należy odstawić i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli pojawią się następujące objawy: smoliste stolce, krwawe wymioty, ostry ból nadbrzusza, nieostre widzenie lub inne objawy dotyczące oczu, wysypka skórna lub inne reakcje nadwrażliwości, zwiększenie masy ciała lub obrzęki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ibuprofen Hasco?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Ibuprofen Hasco wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ibuprofen Hasco ogólnie nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak działania niepożądane spowodowane dużymi dawkami leku, takie jak zmęczenie, senność, zawroty głowy i zaburzenia widzenia, mogą w pojedynczych przypadkach zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu.

Jak przechowywać Ibuprofen Hasco?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibuprofen Hasco - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem