LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprofen-Pabi (Ibuprofen)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprofen-Pabi (Rp) tabletki drażowane 200 mg 60 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: R Opłata pacjenta (zł): 5,55 Cena 100% (zł): 6,85 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprofen-Pabi

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Ibuprofen-Pabi?

Lek Ibuprofen-Pabi występuje w postaci tabletek drażowanych i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu. Tabletek nie należy dzielić. Lek zawiera laktozę i sacharozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Ibuprofen-Pabi?

Ibuprofen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Ibuprofen-Pabi?

Lek Ibuprofen-Pabi jest stosowany w:
- bólach słabych do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. ból głowy (również migrenowy), bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle;
- gorączce różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia);
- bolesnym miesiączkowaniu;
- objawowym leczeniu młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów.

Jak stosować Ibuprofen-Pabi?

Lekarz określa dawkę leku Ibuprofen-Pabi, sposób podawania i czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ibuprofen-Pabi?

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Pominiętą dawkę leku należy przyjąć niezwłocznie, zgodnie z wcześniej ustalonym schematem dawkowania.

Kiedy Ibuprofen-Pabi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów, u których w przeszłości wystąpiły objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.
Lek Ibuprofen-Pabi nie jest zalecany do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 7 kg. Ze względu na to, że tabletki nie należy dzielić, u dzieci, którym nie można podać całej tabletki, zaleca się stosowanie ibuprofenu w innej postaci.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ibuprofen-Pabi?

Przed zleceniem leczenia lekiem Ibuprofen-Pabi konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z tym lekiem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku ani czasu trwania leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy będą się utrzymywać. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Osoby w wieku podeszłym są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych po zastosowaniu ibuprofenu. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawału serca lub udaru, szczególnie gdy jest on stosowany w dużych dawkach. Podczas leczenia ibuprofenem należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować Ibuprofen-Pabi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ibuprofen-Pabi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ibuprofen-Pabi nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Stosowanie leku podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży jest dozwolone wyłącznie na zlecenie lekarza. Lek Ibuprofen-Pabi może utrudniać zajście w ciążę: jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ibuprofen-Pabi?

Działania niepożądane obserwowane podczas stosowania leku Ibuprofen-Pabi są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Ibuprofen-Pabi i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią następujące objawy: smoliste stolce, krwawe wymioty, reakcje nadwrażliwości (takie jak wysypka skórna, obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, niedociśnienie tętnicze, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ibuprofen-Pabi?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia przez dziecko, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Ibuprofen-Pabi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak danych dotyczących wpływu leku Ibuprofen-Pabi na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Jak przechowywać Ibuprofen-Pabi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner