LekInfo24 | Facebook

banerbaner

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprofen Polfarmex (Ibuprofen)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprofen Polfarmex (Rp) tabletki powlekane 200 mg 60 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: R Opłata pacjenta (zł): 5,55 Cena 100% (zł): 6,85 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprofen Polfarmex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Polfarmex S.A.

Co zawiera Ibuprofen Polfarmex?

Lek Ibuprofen Polfarmex występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa Ibuprofen Polfarmex?

Ibuprofen jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Ibuprofen Polfarmex?

Lek Ibuprofen Polfarmex jest wskazany do stosowania:
- w objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz choroby zwyrodnieniowej stawów;
- w objawowym leczeniu młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów;
- w bólach różnego pochodzenia o słabym do umiarkowanego nasileniu, np. bolesne miesiączkowanie, bóle głowy, zębów, mięśni, bóle pourazowe;
- w gorączce różnego pochodzenia;
- w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

Jak stosować Ibuprofen Polfarmex?

Lekarz ustala dawkowanie leku Ibuprofen Polfarmex, sposób jego przyjmowania i czas trwania leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować bezpośrednio po posiłkach, popijając dużą ilością płynów. W przypadku zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku w czasie posiłków lub z mlekiem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ibuprofen Polfarmex?

Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ibuprofen Polfarmex nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) objawiającą się astmą oskrzelową, zapaleniem śluzówki nosa, pokrzywką.
Lek Ibuprofen Polfarmex nie jest zalecany do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 7 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ibuprofen Polfarmex?

Przed zaordynowaniem leku Ibuprofen Polfarmex lekarz wykluczy przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku ani czasu stosowania. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy będą się utrzymywać. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku. Osoby w wieku podeszłym są bardziej narażone na występowanie działań niepożądanych po zastosowaniu ibuprofenu. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru, szczególnie gdy jest on stosowany w dużych dawkach. Podczas leczenia ibuprofenem należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować Ibuprofen Polfarmex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ibuprofen Polfarmex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ibuprofen Polfarmex nie wolno stosować podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży. Nie zaleca się stosowania leku podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek Ibuprofen Polfarmex może utrudniać zajście w ciążę: jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ibuprofen Polfarmex?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Ibuprofen Polfarmex zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Ibuprofen Polfarmex i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli pojawią się następujące objawy: smołowate stolce, krwawe wymioty, reakcje nadwrażliwości (takie jak wysypka skórna, obrzęk twarzy, krtani, języka, duszność, zaburzenia pracy serca, nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ibuprofen Polfarmex?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Ibuprofen Polfarmex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W rzadkich przypadkach po zastosowaniu leku Ibuprofen Polfarmex (głównie podczas stosowania dużych dawek), mogą wystąpić zaburzenia widzenia (zamglone lub podwójne widzenie) - należy wówczas zasięgnąć porady lekarza odnośnie możliwości kierowania pojazdami.

Jak przechowywać Ibuprofen Polfarmex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem