LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprom Sport żel (Ibuprofen)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprom Sport żel (OTC) żel 50 mg/g 1 tuba 60 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,00 Cena 100% (zł): 18,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprom Sport żel (OTC) żel 50 mg/g 1 tuba 100 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 29,50 Cena 100% (zł): 29,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Co zawiera Ibuprom Sport żel?

Lek Ibuprom Sport żel występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Jak działa Ibuprom Sport żel?

Ibuprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Kiedy stosować Ibuprom Sport żel?

Miejscowe leczenie bólów mięśni.
Leczenie bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa.
Leczenie zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych).
Leczenie bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

Jak stosować Ibuprom Sport żel?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza. Jeśli po upływie 10 dni od rozpoczęcia stosowania leku Ibuprom Sport żel objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, należy skonsultować się z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat
    Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4 do 10 cm (2 do 5 g żelu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 12 g żelu na dobę. Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, po każdorazowym nałożeniu leku należy umyć ręce.
    Lek Ibuprom Sport żel nie jest przeznaczony do stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym. Wchłanianie substancji czynnej przez skórę jest zwiększone podczas zabiegów jonoforezy. Lek stosuje się pod katodą.
  • Dzieci
    Lek Ibuprom Sport żel nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 14 lat.
Sposób podawania

Lek należy stosować na skórę.

Kiedy Ibuprom Sport żel nie może być stosowany?

Leku Ibuprom Sport żel nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ibuprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów z uczuleniem na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz jeśli w przeszłości po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ u pacjenta wystąpiły: pokrzywka, alergiczne zapalenie śluzówki nosa lub astma.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ibuprom Sport żel?

Jeśli po upływie 10 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku Ibuprom Sport żel na otwarte rany, śluzówki i w okolice oczu. Należy zachować ostrożność u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy, niewydolnością nerek, astmą oskrzelową i nietolerancją kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych NLPZ przyjmowanych doustnie. W trakcie stosowania leku należy unikać narażania leczonej powierzchni ciała na działanie promieni słonecznych, ponieważ grozi to wystąpieniem reakcji nadwrażliwości na światło (fotouczulenia). Jeśli u pacjenta wystąpi wysypka, powinien przerwać stosowanie leku.

Jak stosować Ibuprom Sport żel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ibuprom Sport żel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ibuprom Sport żel nie wolno stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży. W pierwszych sześciu miesiącach ciąży nie należy stosować leku na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas. W okresie karmienia piersią nie należy stosować leku Ibuprom Sport żel.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ibuprom Sport żel?

Bardzo rzadko mogą wystąpić: zaczerwienienie skóry, mrowienie w miejscu podania, wysypki różnego typu, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, plamica, choroby pęcherzowe skóry (toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, rumień wielopostaciowy), niewydolność nerek u pacjentów z chorobami nerek; ból brzucha, niestrawność.
Należy przerwać stosowanie leku Ibuprom Sport żel i natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia reakcji alergicznych i anafilaktycznych (wstrząs, astma, pogorszenie stanu astmatycznego, skurcz oskrzeli lub duszność).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ibuprom Sport żel?

W sytuacji przypadkowego spożycia leku (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Ibuprom Sport żel wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Brak danych dotyczących wpływu leku Ibuprom Sport żel na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Ibuprom Sport żel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama

banerbaner