LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprom Ultramax (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprom Ultramax (OTC) tabletki powlekane 600 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
13,60
Cena
100% (zł):
13,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprom Ultramax

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Ibuprom Ultramax - skład

1 tabletka powlekana zawiera 600 mg ibuprofenu. 1 tabletka zawiera 42,7 mg laktozy jednowodnej.

Ibuprom Ultramax - wskazania

Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne (w tym także bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie.

Ibuprom Ultramax - dawkowanie

Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Preparat jest przeznaczony do doraźnego i krótkotrwałego stosowania. Jeśli konieczne jest stosowanie preparatu dłużej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

  • Dorośli
    Zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu (1 tabletka) jednorazowo. W razie potrzeby dawkę jednorazową 600 mg (1 tabletka) można powtórzyć, zachowując odstęp 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa, bez konsultacji z lekarzem, nie powinna przekroczyć 1200 mg (2 tabletki). Preparat należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent nie odczuje poprawy po zastosowaniu ibuprofenu w dawce 400 mg (maksymalnie 1200 mg ibuprofenu na dobę); w takim przypadku dawkę 600 mg ibuprofenu można zastosować uwzględniając odstęp 6-8 godzin od przyjęcia dawki 400 mg.
  • Dzieci i młodzież
    Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Należy zachować ostrożność, ponieważ pacjenci w podeszłym wieku są bardziej skłonni do występowania działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Nie ma wymogu modyfikacji dawki u pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności wątroby. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

Nie stosować bez porozumienia z lekarzem. Nie ma wymogu modyfikacji dawki u pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności nerek. Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali preparat z jedzeniem.

Ibuprom Ultramax - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Reakcje nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, astma oskrzelowa, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) związane z zastosowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ w wywiadzie. Ciężka niewydolność serca (klasa IV według NYHA). Ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Niewyjaśnione zaburzenia krwiotworzenia. Krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie. Krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja w następstwie przyjmowania NLPZ w wywiadzie. Czynna lub w wywiadzie nawracająca choroba wrzodowa żołądka lub krwotoki z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa oddzielne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Ciężkie odwodnienie (wywołane przez wymioty, biegunkę lub przyjmowanie niewystarczających ilości płynów). Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat.

Ibuprom Ultramax - ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli preparat jest stosowany przez kobietę planującą ciążę bądź w trakcie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, należy zastosować jak najmniejszą dawkę i skrócić czas terapii do minimum. Preparat jest przeciwwskazany do stosowania w trzecim trymestrze ciąży. W przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach stosowanych w leczeniu bólu szkodliwy wpływ na niemowlęta wydaje się mało prawdopodobny; jeśli zalecane jest dłuższe przyjmowanie ibuprofenu, należy rozważyć wcześniejsze zakończenie karmienia piersią.

Ibuprom Ultramax - działania niepożądane

Często: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości. Niezbyt często: ból głowy, senność, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, rozdrażnienie lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz choroba Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, napady duszności. Rzadko: szumy uszne; uszkodzenia tkanki nerki (martwica brodawek nerkowych) oraz zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi. Badania kliniczne wskazują, że stosowanie ibuprofenu, zwłaszcza w dużej dawce (2400 mg/dobę), może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka wystąpienia tętniczych incydentów zatorowo-zakrzepowych (np. zawału mięśnia sercowego lub udaru).

Ibuprom Ultramax - uwagi

Podczas leczenia ibuprofenem należy unikać spożywania alkoholu. W przypadku długotrwałego stosowania preparatu niezbędna jest regularna kontrola parametrów wątrobowych, czynności nerek, a także morfologii krwi.
Krótkotrwałe stosowanie preparatu, zgodnie z zalecanym dawkowaniem nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. W przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia, zmęczenia, zawrotów głowy czy innych objawów niepożądanych zaleca się zaniechanie prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibuprom Ultramax - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibuprom Ultramax - powiązane artykuły

Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyć. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki przeciwgorączkoww i przeciwbólowe

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem