LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprom Zatoki Tabs (Ibuprofen + Phenylephrine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprom Zatoki Tabs (OTC) tabletki drażowane 200 mg + 6,1 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,70
Cena
100% (zł):
28,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprom Zatoki Tabs

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Ibuprom Zatoki Tabs - skład

1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu i 6,1 mg chlorowodorku fenylefryny. Preparat zawiera sacharozę i tartrazynę.

Ibuprom Zatoki Tabs - wskazania

Doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Ibuprom Zatoki Tabs - dawkowanie

Przyjmowanie preparatu w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

 • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
  2 tabletki co 8 godzin. Należy zachować co najmniej 4-godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa 1200 mg ibuprofenu).
  Jeżeli konieczne jest stosowanie preparatu przez dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien być skierowany do lekarza.
 • Dzieci
  Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku dawkowanie jest takie samo jak u osób dorosłych. U osób w podeszłym wieku zwiększa się częstość zdarzeń niepożądanych po przyjęciu NLPZ.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków.

Ibuprom Zatoki Tabs - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci astmy oskrzelowej, kataru, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki. Jednoczesne przyjmowanie leków z grupy inhibitorów MAO i w okresie do 14 dni od zaprzestania ich stosowania. Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego. Przebyte w przeszłości, po zastosowaniu NLPZ, krwawienie z przewodu pokarmowego lub perforacja. Krwawienie wewnątrzczaszkowe lub inny rodzaj krwawienia. Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Choroba wieńcowa. Nadciśnienie tętnicze. Niewyjaśnione zaburzenia hematologiczne. Skaza krwotoczna. Cukrzyca. Guz chromochłonny nadnerczy. Jaskra z zamkniętym kątem przesączania. Nadczynność tarczycy. Rozrost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią. Preparatu nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ibuprom Zatoki Tabs - ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ibuprom Zatoki Tabs - działania niepożądane

 • Ibuprofen
  Często: bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, mogące prowadzić w wyjątkowych przypadkach do niedokrwistości. Niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie; zaburzenia widzenia; owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, jak również napady duszności (możliwe wystąpienie w połączeniu ze spadkiem ciśnienia tętniczego). Rzadko: szumy uszne; martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.
 • Fenylefryna
  Często: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, jadłowstręt. Rzadko: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, kołatanie serca, bladość powłok; skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); reakcje alergiczne i nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego i skurczu oskrzeli. Bardzo rzadko: lęk, niepokój, drżenia, nerwowość, bezsenność, rozdrażnienie, zawroty i bóle głowy, omamy.

Ibuprom Zatoki Tabs - uwagi

Przy dłuższym leczeniu ibuprofenem należy regularnie oznaczać parametry czynności nerek i wątroby oraz morfologię krwi.
Brak danych na temat wpływu preparatu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie urządzeń mechanicznych.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibuprom Zatoki Tabs - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibuprom Zatoki Tabs - powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem