LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Iladiamed (Octenidine + Phenoxyethanol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Iladiamed (OTC) żel 1 mg + 10 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
31,20
Cena
100% (zł):
31,20
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Iladiamed

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Iladiamed - skład

1 g żelu zawiera 1 mg dichlorowodorku oktenidyny i 10 mg fenoksyetanolu. 1 g żelu zawiera 50 mg etanolu.

Iladiamed - wskazania

Preparat jest wskazany do stosowania:
- w obrębie narządów rodnych np. w stanach zapalnych pochwy, a także w stanach zapalnych żołędzi prącia;
- do wielokrotnego, krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed i po procedurach diagnostycznych w obrębie narządów płciowych i odbytu, w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia, a także przed cewnikowaniem pęcherza moczowego.
Preparat jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży.

Iladiamed - dawkowanie

Antyseptyka błony śluzowej pochwy
Żel należy nanieść na powierzchnię błony śluzowej pochwy za pomocą dołączonego aplikatora/kaniuli, najlepiej w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami. Należy zapewnić kontakt preparatu z błoną śluzową przez co najmniej 1 minutę. Pierwszego dnia leczenia należy zastosować preparat rano i wieczorem; następnie przez kolejne 6 dni raz na dobę, wieczorem przed położeniem się spać. Jeżeli po upływie 7 dni nie nastąpi poprawa lub w okresie do 7 dni od rozpoczęcia stosowania preparatu pacjentka czuje się gorzej, powinna zasięgnąć porady lekarza ginekologa.
    Antyseptyka żołędzi prącia
    Żel należy nanieść na powierzchnię błony śluzowej żołędzi prącia, zapewniając kontakt preparatu z błoną śluzową przez co najmniej 1 minutę. Pierwszego dnia leczenia należy zastosować preparat rano i wieczorem; następnie przez kolejne 6 dni raz na dobę. Jeżeli po upływie 7 dni nie nastąpi poprawa lub w okresie do 7 dni od rozpoczęcia stosowania preparatu pacjent czuje się gorzej, powinien zasięgnąć porady lekarza.
      Dezynfekcja skóry i błon śluzowych
      Obszary skóry i błon śluzowych, które mają być poddane dezynfekcji, należy dokładnie pokryć niewielką ilością żelu. Należy zwrócić uwagę na równomierne pokrycie całej leczonej powierzchni. Należy przestrzegać wymaganego czasu oddziaływania - żel należy pozostawić na co najmniej 1 minutę, wskazane jest przedłużenie czasu oddziaływania do 5 minut.
        Sposób podawania

        Preparat należy nanosić na leczony obszar co najmniej raz na dobę, zwracając uwagę na równomierne pokrycie całej leczonej powierzchni. Preparat można również nanosić za pomocą jałowego gazika lub przymoczka.

        Iladiamed - przeciwwskazania

        Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Preparatu nie należy wprowadzać do jamy brzusznej ani przewodu słuchowego zewnętrznego lub na błonę bębenkową. Należy unikać przedostawania się preparatu w większych ilościach do krwiobiegu.

        Iladiamed - ciąża i karmienie piersią

        Brak wyników badań klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

        Iladiamed - działania niepożądane

        Rzadko: uczucie ciepła i pieczenia pochwy; w miejscu zastosowania odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła. Bardzo rzadko: kontaktowe reakcje alergiczne np. przemijające zaczerwienienie. Częstość nieznana: obrzęk, rumień, martwica tkanki.

        Iladiamed - uwagi

        Ze względu na postać (żel) preparat nie jest odpowiedni do stosowania do głębokich ran. Nie należy stosować nadmiernych ilości ani nie należy dopuszczać do gromadzenia się żelu w fałdach skóry lub pod pacjentem oraz do kapania na podkłady lub inne materiały, które stykają się bezpośrednio z pacjentem. Przed nałożeniem opatrunku okluzyjnego na miejsca, które były wcześniej poddane działaniu preparatu, należy upewnić się, że nie pozostał jego nadmiar. Nie należy stosować preparatu do oka. Stosowanie preparatu po zabiegu episiotomii należy skonsultować z lekarzem ginekologiem.
        Preparatu nie należy stosować jednocześnie z antyseptykami na bazie PVP-jodu (kompleks jodu z powidonem) na sąsiadujących obszarach ciała, ponieważ może dojść do silnych brązowych, a nawet fioletowych przebarwień.

        Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

        Iladiamed - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





        banerbaner
        Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
        Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
        Rozumiem