LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Imfinzi (Durvalumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Imfinzi (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 50 mg/ml 1 fiolka 2,4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Imfinzi (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 50 mg/ml 1 fiolka 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Imfinzi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

AstraZeneca AB

Co zawiera lek Imfinzi?

Lek Imfinzi jest koncentratem do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 50 mg durwalumabu. 1 fiolka z 2,4 ml koncentratu zawiera 120 mg durwalumabu. 1 fiolka z 10 ml koncentratu zawiera 500 mg durwalumabu.

Jak działa lek Imfinzi?

Durwalumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Imfinzi?

Lek Imfinzi jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu raka płuca o nazwie niedrobnokomórkowy rak płuca, który nie może zostać usunięty chirurgicznie i nie ulega pogorszeniu po początkowym leczeniu chemioterapią i radioterapią.
Lek Imfinzi w skojarzeniu z tremelimumabem i chemioterapią jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca, który nie może być usunięty chirurgicznie i który nie wykazuje zmian w genie EGFR lub w genie ALK.
Lek Imfinzi jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu raka płuca o nazwie drobnokomórkowy rak płuca, który rozprzestrzenił się w płucach lub do innych części ciała i który nie był wcześniej leczony.
Lek Imfinzi w skojarzeniu z chemioterapią jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu pewnego rodzaju raka przewodów żółciowych i pęcherzyka żółciowego nazywanych łącznie rakiem dróg żółciowych, który rozprzestrzenił się w drogach żółciowych i pęcherzyku żółciowym (lub do innych części ciała).
Lek Imfinzi jest stosowany u osób dorosłych jako jedyny lek lub w skojarzeniu z tremelimumabem w leczeniu raka wątroby o nazwie zaawansowany lub nieoperacyjny rak wątrobowokomórkowy, który nie może zostać usunięty podczas operacji chirurgicznej i który mógł się rozprzestrzenić w obrębie wątroby lub do innych części organizmu.

Jak stosować lek Imfinzi?

Dawka leku Imfinzi oraz częstość jego podawania zależą od rodzaju leczonego nowotworu. W zależności od rodzaju nowotworu, lek ten może być podawany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

Sposób podawania

Lekarz poda lek we wlewie dożylnym (kroplówce), trwającym około 1 godziny.

Kiedy lek Imfinzi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (durwalumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Imfinzi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Imfinzi?

Leczenie będzie rozpoczynał i nadzorował lekarz mający doświadczenie w leczeniu nowotworów. Lekarz objaśni pacjentom zasady prowadzenia takiego leczenia. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Imfinzi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Imfinzi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem leku Imfinzi w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w czasie terapii lekiem Imfinzi oraz przez co najmniej 3 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku (lekarz prowadzący poinformuje pacjentkę o metodach antykoncepcji).

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Imfinzi?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Imfinzi są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem leku podawanym jako jedyny lek to: zakażenia nosa i gardła, niedoczynność tarczycy, kaszel, biegunka, ból brzucha, wysypka skórna lub swędzenie, gorączka, ból stawów. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku w skojarzeniu z chemioterapią to: niski poziom białych krwinek, niski poziom czerwonych krwinek, niski poziom płytek krwi, nudności, nieprawidłowe wyniki badań wątroby, wypadanie włosów, wysypka skórna, gorączka, zmęczenie, kaszel. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Imfinzi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Imfinzi wystąpią działania niepożądane, które wpływają na zdolność koncentracji i reagowania, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Imfinzi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem