LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Immunofort (Echinacea purpurea + Aronia melanocarpa + Urtica dioica + Arctium lappa + Matricaria recutita)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Immunofort (OTC) płyn doustny 1 but. 125 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,90 Cena 100% (zł): 13,90 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Ziołowe preparaty zwiększające odporność można podawać profilaktycznie, np. w okresie zwiększonej zachorowalności oraz pomocniczo w leczeniu infekcji.

Więcej »

Immunofort

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury"

Skład

100 g płynu zawiera: 40 g soku z ziela jeżówki purpurowej, 30 g soku z owoców aronii, 10 g soku z ziela pokrzywy, 10 g soku z korzenia łopianu, 10 g wyciągu z kwiatów rumianku. Lek zawiera w dawce jednorazowej 1 mg kwasów polifenolowych w przeliczeniu na kwas kawowy. Zawartość etanolu: 28-36% (v/v).

Wskazania

Pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień oraz zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; w przypadku źle gojących się ran.

Dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia
    Przyjmować 3-5 ml płynu do 4 razy dziennie. Terapię preparatem rozpocząć przy pierwszych objawach infekcji, kontynuując leczenie nie dłużej niż 10 dni.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, ze względu na zawartość etanolu.
Sposób podawania

Preparat przyjmować 30 minut przed posiłkiem, rozpuszczając w małej ilości wody.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, lub na rośliny z rodziny Compositae. Postępujące choroby układowe (np. gruźlica, sarkoidoza, kolagenozy, stwardnienie rozsiane), zakażenie wirusem HIV oraz inne choroby autoimmunologiczne i z autoagresji. Nie stosować w onkologii u pacjentów leczonych cytostatykami. Pacjenci po przeszczepach narządów. Choroby krwi, dotyczące układu białych krwinek (agranulocytoza, białaczka). Choroby alergiczne (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, astma). Choroby wątroby, alkoholizm, padaczka, uszkodzenia mózgu lub choroby umysłowe.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na jeżówkę, charakteryzujące się wysypką, pokrzywką, skurczem oskrzeli, astmą i reakcją anafilaktyczną. Jeżówka może wywołać reakcje alergiczne u osób z atopią. Stwierdzono także związek z chorobami autoimmunologicznymi. W wyniku długotrwałego stosowania (powyżej 8 tygodni) może wystąpić leukopenia.

Uwagi

Ze względu na zawartość etanolu stosowanie preparatu może wywierać wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn - nie zaleca się prowadzenia pojazdów bezpośrednio po przyjęciu preparatu; należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem