LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Incruse Ellipta (Umeclidinium bromide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Incruse Ellipta (Rp) proszek do inhalacji 55 µg 30 dawek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
121,85
Cena
100% (zł):
121,85
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Incruse Ellipta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

GlaxoSmithKline Ireland Ltd.

Co zawiera lek Incruse Ellipta?

Lek Incruse Ellipta występuje w postaci proszku do inhalacji podzielonego i jest dostępny na receptę.
1 pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 55 mikrogramów umeklidynium (w postaci bromku). Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Incruse Ellipta?

Substancją czynną leku jest umeklidynium, który jest lekiem rozszerzającym oskrzela.

Kiedy stosować lek Incruse Ellipta?

Lek Incruse Ellipta stosuje się w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Jeśli lek jest stosowany regularnie, pomaga kontrolować trudności w oddychaniu i zmniejszać wpływ POChP na codzienne życie.

Jak stosować lek Incruse Ellipta?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania leku Incruse Ellipta i ustali czas leczenia. Nie należy przekraczać dawki leku ustalonej przez lekarza. Nie należy także samodzielnie przerywać leczenia ze względu na ryzyko nasilenia objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy stosować wziewnie, raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Lek należy podawać wyłącznie z inhalatora dołączonego do opakowania. Należy przestrzegać zaleceń przedstawionych w instrukcji dołączonej do opakowania leku, a w razie wątpliwości należy poradzić się osoby z personelu medycznego jak właściwie stosować inhalator.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Incruse Ellipta?

Lek należy stosować regularnie każdego dnia. Jeśli pacjent opuści inhalację dawki leku, powinien zastosować następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Incruse Ellipta nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (umeklidynium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Incruse Ellipta nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Incruse Ellipta?

Przed zaleceniem leku Incruse Ellipta lekarz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związanych z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz omówi sposób leczenia i zasady kontroli choroby. Leku Incruse Ellipta nie należy stosować do leczenia astmy. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli w czasie stosowania leku nastąpi nasilenie objawów lub pogorszenie kontroli choroby, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Lek Incruse Ellipta nie działa w opanowaniu nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych - w takich przypadkach odpowiednim lekiem jest szybko działający lek rozszerzający oskrzela (np. salbutamol), który pacjent powinien zawsze mieć przy sobie. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Incruse Ellipta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Incruse Ellipta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Zastosowanie leku Incruse Ellipta podczas ciąży lub karmienia piersią określa lekarz indywidualnie dla każdej pacjentki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Incruse Ellipta?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane występujące w trakcie leczenia lekiem Incruse Ellipta. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Incruse Ellipta i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się objawy reakcji alergicznej - swędzenie, wysypka skórna lub zaczerwienienie skóry.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Incruse Ellipta?

W sytuacji przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Incruse Ellipta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Incruse Ellipta miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Incruse Ellipta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Inhalator przechowywać w zasobniku z laminowanej folii w celu ochrony przed wilgocią i wyjąć bezpośrednio przed pierwszym użyciem. Inhalator może być stosowany nie dłużej niż 6 tygodni, począwszy od dnia, w którym zasobnik został otwarty. Jeśli lek jest przechowywany w lodówce, należy pozostawić inhalator w temperaturze pokojowej na co najmniej godzinę przed użyciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Incruse Ellipta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem