LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Infilea (Clobetasol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Infilea (Rp) krem 0,5 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,00
Cena
100% (zł):
16,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Infilea

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Egis Pharmaceuticals PLC

Co zawiera lek Infilea?

Lek Infilea do dostępny na receptę krem na skórę.
1 g kremu zawiera 0,5 mg propionianu klobetazolu. Lek zawiera chlorokrezol, który może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera alkohol cetostearylowy, który może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera także glikol propylenowy i może powodować podrażnienie skóry.

Jak działa lek Infilea?

Propionian klobetazolu jest kortykosteroidem do stosowania na skórę o bardzo silnym działaniu. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Infilea?

Lek Infilea jest stosowany u dorosłych i osób w podeszłym wieku do łagodzenia objawów łuszczycy (z wyjątkiem rozległej łuszczycy plackowatej) oraz pemfigoidu pęcherzowego.

Jak stosować lek Infilea?

Dawkowanie leku Infilea i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Infilea jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę. Cienką warstwę kremu należy nałożyć i delikatnie wetrzeć w skórę w jak najmniejszej ilości wystarczającej do pokrycia całego chorobowo zmienionego miejsca na skórze. Po każdym zastosowaniu kremu należy umyć ręce, chyba że są leczone zmiany na skórze rąk.

Kiedy lek Infilea nie może być stosowany?

Leku Infilea nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (propionian klobetazolu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Infilea nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Infilea?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Infilea lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz udzieli wskazówek odnośnie prawidłowego stosowania leku. Lek należy stosować przez czas zalecony przez lekarza; jeśli stan pogarsza się lub nie ulega poprawie w ciągu 2-4 tygodni, należy skontaktować się z lekarzem. Opatrunki szczelnie przylegające do leczonej powierzchni skóry (tzw. opatrunki okluzyjne) można stosować tylko wtedy, jeśli zostało to zalecone przez lekarza. Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie ciała lub stosowania na uszkodzoną skórę. Pacjenci z łuszczycą będą wymagać szczególnej kontroli podczas leczenia. Należy ostrożnie stosować lek na okolice ciała, w których skóra jest cienka, np. na twarz; stosując lek na skórę twarzy leczenie będzie ograniczone do 5 dni i nie należy stosować opatrunku okluzyjnego. U osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinna być stosowana najmniejsza wskazana dawka leku przez najkrótszy czas wystarczający do uzyskania korzyści z leczenia. Należy chronić oczy i śluzówki przed kontaktem z lekiem; unikać stosowania leku na powieki. W razie pojawienia się nieostrego widzenia lub innych zaburzeń widzenia należy zgłosić się do lekarza. Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem.

Jak stosować lek Infilea z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Infilea w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Infilea może być stosowany w okresie ciąży lub karmienia piersią tylko po decyzji lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Infilea?

Ulotka dołączona do opakowania leku Infilea zawiera działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie jego stosowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Infilea i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy podrażnienia lub reakcje nadwrażliwości.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Infilea?

W przypadku przewlekłego lub nieprawidłowego stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić ogólne objawy niepożądane kortykosteroidów. W razie przypadkowego połknięcia leku (głównie przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Infilea?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Po pierwszym otwarciu tuby lek można stosować przez 2 miesiące.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Infilea - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem