LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inhibace Plus (Cilazapril + Hydrochlorothiazide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inhibace Plus (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 12,5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
60,50
Cena
100% (zł):
60,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inhibace Plus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Cheplapharm Arzneimittel GmbH

Co zawiera lek Inhibace Plus?

Lek Inhibace Plus występuje w postaci tabletek, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg cylazaprylu bezwodnego oraz 12,5 mg hydrochlorotiazydu. Tabletka może być dzielona na równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Inhibace Plus?

Substancjami czynnymi leku Inhibace Plus są cylazapryl i hydrochlorotiazyd. Cylazapryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE (inhibitorami konwertazy angiotensyny). Hydrochlorotiazyd jest tiazydowym lekiem moczopędnym, który poprzez zwiększenie objętości wydalanego moczu powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Inhibace Plus?

Lek Inhibace Plus jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, gdy leczenie samym cylazaprylem jest niewystarczające.

Jak stosować lek Inhibace Plus?

Dawkowanie leku Inhibace Plus i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze; może być przyjmowany przed posiłkiem lub po posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą. Tabletek nie należy kruszyć ani żuć.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Inhibace Plus?

Skuteczne leczenie zapewnia regularne przyjmowanie leku. W przypadku pominięcia dawki leku należy opuścić pominiętą dawkę, a następnie przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w tym samym czasie w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Inhibace Plus nie może być stosowany?

Leku Inhibace Plus nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (cylazapryl lub hydrochlorotiazyd) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne inhibitory ACE, inne tiazydowe leki moczopędne lub sulfonamidy. Lek nie może być stosowany, jeśli po przyjęciu innych inhibitorów ACE u pacjenta kiedykolwiek wystąpił obrzęk naczynioruchowy albo występuje dziedziczny obrzęk naczynioruchowy lub obrzęk naczynioruchowy o nieznanej przyczynie (objawami są: nagły obrzęk twarzy, jamy ustnej lub języka). Nie stosować u pacjentów z ciężką chorobą nerek. Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej trzeciego miesiąca.
Nie zaleca się stosowania leku Inhibace Plus u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Inhibace Plus?

Przed zleceniem stosowania leku Inhibace Plus lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące kontroli terapii. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Lekarz może kontrolować czynności nerek, ciśnienie krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi w regularnych odstępach czasu. O przyjmowaniu leku Inhibace Plus należy poinformować lekarza w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie ogólne; dializoterapia; afereza LDL; planowane odczulanie na jad pszczół lub os. Podczas stosowania leku Inhibace Plus należy chronić skórę przed działaniem światła słonecznego i promieniowaniem UV. Należy omówić z lekarzem jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku. W trakcie leczenia lekiem Inhibace Plus należy unikać spożywania alkoholu.

Jak stosować lek Inhibace Plus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Inhibace Plus w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się przyjmowania leku Inhibace Plus w pierwszych trzech miesiącach ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Pacjentka powinna jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania tego leku zaszła w ciążę. Nie zaleca się przyjmowania leku Inhibace Plus podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Inhibace Plus?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Inhibace Plus. Najczęściej występujące działania niepożądane leku to: ból głowy, zawroty głowy, kaszel, nudności i uczucie zmęczenia. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać leczenie lekiem Inhibace Plus i jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną w razie pojawienia się następujących objawów: nagły obrzęk twarzy, gardła, warg lub jamy ustnej, który może powodować trudności z oddychaniem lub połykaniem (mogą to być objawy ciężkiej reakcji alergicznej).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Inhibace Plus?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub zażycia leku przez inną osobę należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Inhibace Plus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

W trakcie przyjmowania leku Inhibace Plus mogą wystąpić zawroty głowy, zazwyczaj na początku leczenia - nie należy wówczas prowadzić pojazdów ani obsługiwać narzędzi lub maszyn.

Jak przechowywać lek Inhibace Plus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inhibace Plus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem