LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja WRZESIEŃ 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Innovitum B (Pyridoxine - vitamin B6+Folic acid+Cyanocobalamin - vitamin B12) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Innovitum B (ŚSPŻ) krople doustne 1 but. 4 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 14,00 Cena 100% (zł): 14,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Innovitum B

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Smart Pharma sp. z o.o.

CO ZAWIERA INNOVITUM B?

1 kropla produktu Innovitum B zawiera 0,15 mg witaminy B6, 50 mcg kwasu foliowego i 0,3 mcg witaminy B12.

KIEDY STOSOWAĆ INNOVITUM B?

Innovitum B jest preparatem do postępowania dietetycznego w niedokrwistości z niedoboru żelaza. Innovitum B przeznaczony jest dla noworodków, niemowląt i dzieci.

JAK STOSOWAĆ INNOVITUM B?

Dawkowanie i okres stosowania zależą od stanu klinicznego pacjenta, od jego zapotrzebowania na witaminy i powinny odbywać się według zaleceń lekarza i pod jego nadzorem.
Profilaktyka niedokrwistości z niedoboru żelaza u niemowląt przedwcześnie urodzonych: 1 kropla Innovitum B na kg masy ciała na dobę.
Dawkowanie w celu pokrycia zalecanego dziennego spożycia dla poszczególnych witamin: niemowlęta przedwcześnie urodzone - 1 kropla na kg masy ciała na dobę; niemowlęta urodzone o czasie w wieku 0-6 miesięcy - 1 kropla na dobę; niemowlęta urodzone o czasie w wieku 6-12 miesięcy - 2 krople na dobę; dzieci w wieku 1-3 lat - 3 krople na dobę; dzieci w wieku 4-6 lat - 4 krople na dobę; dzieci w wieku 7-12 lat - 6 kropli na dobę; młodzież w wieku 13-18 lat - 8 kropli na dobę.
Sposób podawania
Odmierzoną porcję można podać bezpośrednio do jamy ustnej lub rozpuścić w zimnym lub ciepłym płynie (np. woda, mleko, sok owocowy) lub innym półpłynnym pokarmie o temperaturze maksymalnie 25°C. Przed przyjęciem, w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny, produkt należy dokładnie wymieszać, energicznie wstrząsając butelką.
Produkt przeznaczony jest do stosowania pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

KIEDY INNOVITUM B NIE MOŻE BYĆ STOSOWANY?

Nie stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na składniki produktu.

JAK PRZECHOWYWAĆ INNOVITUM B?

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze nie przekraczającej 25°C. Nie należy narażać produktu na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych. Spożyć w ciągu 30 dni od otwarcia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl