LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inovelon (Rufinamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inovelon (Rpz) tabletki powlekane 100 mg 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inovelon (Rpz) tabletki powlekane 200 mg 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inovelon (Rpz) tabletki powlekane 400 mg 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inovelon

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eisai GmbH

Co zawiera lek Inovelon?

Lek Inovelon występuje w postaci tabletek w trzech dawkach. Wszystkie pozycje leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg, 200 mg lub 400 mg rufinamidu. Tabletki można dzielić na połowy. Lek zawiera laktozę, dlatego osoby ze stwierdzoną wcześniej nietolerancję niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Inovelon?

Rufinamid jest lekiem przeciwpadaczkowym, który zmniejsza częstość napadów padaczkowych lub drgawek.

Kiedy stosować lek Inovelon?

Lek Inovelon jest stosowany z innymi lekami do leczenia napadów padaczkowych związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 1 roku.

Jak stosować lek Inovelon?

Lekarz określi dawkę leku Inovelon indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od wieku i masy ciała. Konieczne będzie stopniowe zwiększanie dawki dobowej leku. Jeśli lek Inovelon będzie przyjmowany w połączeniu z innym lekiem przeciwpadaczkowym zawierającym walproinian, konieczne będzie ustalenie odpowiedniej dawki leku Inovelon. Nie należy samodzielnie zmniejszać dawki ani przerywać przyjmowania leku. Jeśli zakończenie leczenia lekiem Inovelon będzie konieczne, lekarz przedstawi schemat postępowania w zakresie stopniowego zmniejszania dawki leku aby zminimalizować ryzyko nasilenia napadów padaczkowych.

Sposób podawania

Zaleconą przez lekarza dawkę dobową leku należy przyjmować w dwóch równych dawkach - jedną połowę rano, a drugą wieczorem. Lek należy przyjmować z jedzeniem. Tabletki należy popić wodą. Jeżeli pacjent ma trudności z połknięciem leku, można pokruszyć tabletkę, dodać do powstałego proszku pół szklanki wody (100 ml), wymieszać i natychmiast wypić. Można również przełamać tabletki na połowy i połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Inovelon?

W razie pominięcia dawki leku należy kontynuować stosowanie leku zgodnie ze zwykłym dawkowaniem. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli została pominięta więcej niż jedna dawka.

Kiedy lek Inovelon nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (rufinamid), na pochodne triazolu lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Inovelon nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 1 roku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Inovelon?

Przed przepisaniem leku Inovelon lekarz przeprowadzi wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Przeanalizuje także inne leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz poinformuje o zasadach kontroli choroby. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku oraz nie przekraczać zalecanej dawki leku. Należy porozumieć się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Należy jak najszybciej powiadomić lekarza, jeśli w trakcie leczenia wystąpią myśli lub zachowania samobójcze.

Jak stosować lek Inovelon z innymi lekami?

Lek Inovelon może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie. Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Inovelon w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Inovelon u kobiety, która jest w ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia. Podczas przyjmowania leku Inovelon nie zaleca się karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Inovelon?

W ulotce dołączonej do opakowania opisane są działania niepożądane leku Inovelon. Najczęstsze działania niepożądane to senność, ból głowy, zawroty głowy, wymioty i uczucie zmęczenia. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie stosowania leku u pacjenta wystąpią objawy reakcji alergicznej (takie jak gorączka, wysypka skórna); zwiększy się ilość napadów lub zmieni się rodzaj napadów; pojawią się myśli o samookaleczeniu lub myśli o popełnieniu samobójstwa.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Inovelon?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Inovelon wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po przyjęciu leku Inovelon może wystąpić senność, zawroty głowy lub niewyraźne widzenie, zwłaszcza na początku leczenia lub po zwiększeniu dawki. Jeżeli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Inovelon?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inovelon - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem