LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Inovox Express (Lidocaine + Amylmetacresol + Dichlorobenzyl alcohol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Inovox Express smak miętowy (OTC) pastylki twarde 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,70
Cena
100% (zł):
21,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (OTC) pastylki twarde 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,70
Cena
100% (zł):
24,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (OTC) pastylki twarde 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg 36 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Inovox Express smak pomarańczowy (OTC) pastylki twarde 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg 24 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
21,70
Cena
100% (zł):
21,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Inovox Express

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Co zawiera Inovox Express?

Lek Inovox Express występuje w postaci pastylek w trzech smakach - miętowym, miodowo-cytrynowym lub pomarańczowym. Lek jest dostępny bez recepty.

  • Inovox Express smak miętowy
    1 pastylka Inovox Express smak miętowy zawiera 2 mg chlorowodorku lidokainy, 0,6 mg amylometakrezolu i 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego. Lek zawiera glukozę i sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku; zawartość cukrów należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.
  • Inovox Express smak miodowo-cytrynowy
    1 pastylka Inovox Express smak miodowo-cytrynowy zawiera 2 mg chlorowodorku lidokainy, 0,6 mg amylometakrezolu i 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego. Lek zawiera glukozę i sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku; zawartość cukrów należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Lek zawiera żółcień pomarańczową - może powodować reakcje alergiczne.
  • Inovox Express smak pomarańczowy
    1 pastylka Inovox Express smak pomarańczowy zawiera 2 mg chlorowodorku lidokainy, 0,6 mg amylometakrezolu i 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego. Lek zawiera glukozę i sacharozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku; zawartość cukrów należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Lek zawiera żółcień pomarańczową i czerwień koszenilową - mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Inovox Express?

Lek Inovox Express wykazuje miejscowe działanie przeciwbólowe i odkażające.

Kiedy stosować Inovox Express?

Lek Inovox Express jest wskazany do stosowania w celu miejscowego łagodzenia bólu gardła u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jak stosować Inovox Express?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Nie zaleca się stosowania leku dłużej niż 5 dni. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

  • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
    Co 2 do 3 godzin powoli rozpuszczać w jamie ustnej 1 pastylkę Inovox Express; stosować maksymalnie do 8 pastylek Inovox Express w ciągu 24 godzin (maksymalnie 4 pastylki Inovox Express u młodzieży). Nie umieszczać pastylki pomiędzy dziąsłem a policzkiem.
  • Dzieci
    Leku Inovox Express nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Leku nie należy stosować bezpośrednio przed lub podczas jedzenia lub picia.

Kiedy Inovox Express nie może być stosowany?

Leku Inovox Express nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne, na inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku Inovox Express u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Inovox Express?

Jeśli po upływie 2 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed zastosowaniem leku Inovox Express należy skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje astma oraz gdy bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka, ból głowy, nudności, wymioty lub wysypka skórna. Osoby w podeszłym wieku lub osoby osłabione są bardziej wrażliwe na możliwe działania niepożądane i powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku Inovox Express (dłużej niż 5 dni), ponieważ może on zmieniać naturalną florę bakteryjną w gardle. Po zastosowaniu leku Inovox Express może wystąpić przemijające uczucie drętwienia w jamie ustnej i gardle i powodować trudności w przełykaniu, co może utrudniać jedzenie i picie, a także może zwiększać ryzyko przygryzienia warg i (lub) języka - nie należy jeść ani pić do czasu ustąpienia uczucia drętwienia. Nie należy stosować leku w przypadku występowania większych niezagojonych ran w jamie ustnej i gardle.

Jak stosować Inovox Express z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Inovox Express w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Inovox Express.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Inovox Express?

Rzadko mogą wystąpić: reakcje nadwrażliwości (pieczenie, świąd), obrzęk naczynioruchowy, pieczenie w gardle i nieprzyjemny smak.
Należy przerwać stosowanie leku Inovox Express i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w połykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Inovox Express?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania to: nadmierne znieczulenie górnego odcinka przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, bezsenność, niepokój, podniecenie, depresja oddechowa.

Czy Inovox Express wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Inovox Express przyjmowany w zalecanych dawkach nie powinien wpływać na czas reakcji ani powodować senności. Jednak, w razie zauważenia takich działań niepożądanych należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Inovox Express?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Inovox Express - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Inovox Express - powiązane artykuły

W łagodzeniu bólu gardła stosowane są leki miejscowe, działające odkażająco i bakteriobójczo same lub w połączeniu z lekami przecibólowymi przeciwzapalnymi.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem