LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja PAŹDZIERNIK 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Intesta (Sodium butyrate) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Intesta (ŚSPŻ) kapsułki 60 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 27,00 Cena 100% (zł): 27,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Intesta

Informacja dla pacjenta

Bioton S.A.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
1 kapsułka Intesta zawiera 150 mg maślanu sodu.

ZASTOSOWANIE
Intesta jest preparatem do postępowania dietetycznego w: zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego); chorobach zapalnych błony śluzowej jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia); zaburzeniach flory jelitowej; zakażeniach jelit i stanach biegunkowych (m.in. po antybiotykoterapii); niedoborach krótkołańcuchowych kwasów organicznych; u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. zapalenie jelita po radioterapii). Produkt jest przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 7. roku życia.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produkt nie powinien być stosowany przez osoby, u których nie stwierdzono wymienionych stanów chorobowych, zaburzeń stanu zdrowia lub nie ma wskazań lekarskich do jego stosowania. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Dorośli: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem, w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza; zaleca się stosować przez okres co najmniej 3 miesięcy.
Dzieci powyżej 7. roku życia: 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem, w trakcie posiłku; zaleca się stosować przez okres co najmniej 6 tygodni.
W zależności od indywidulanego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje do spożycia produktu.

UWAGI
Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl