LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ipravent Inhaler (Ipratropium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci, kobiet w ciąży. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ipravent Inhaler (Rp) aerozol inhalacyjny, roztwór 20 µg/dawkę inh. 200 dawek
Refundacja
R
65+, 18-, C
Opłata
pacjenta (zł):
3,56
0,00
Cena
100% (zł):
19,85
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ipravent Inhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Glenmark Pharmaceuticals s.r.o.

Co zawiera Ipravent Inhaler?

Lek Ipravent Inhaler występuje w postaci aerozolu inhalacyjnego i jest dostępny na receptę.
1 dawka zawiera 20 mikrogramów bromku ipratropiowego (w postaci jednowodnej). Lek zawiera małą ilość alkoholu.

Jak działa Ipravent Inhaler?

Bromek ipratropiowy należy do grupy leków rozszerzających oskrzela.

Kiedy stosować Ipravent Inhaler?

Lek Ipravent Inhaler jest stosowany w celu ułatwienia oddychania dorosłym z przewlekłą astmą lub przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Jak stosować Ipravent Inhaler?

Lekarz ustali dawkę leku Ipravent Inhaler. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania leku zleconego przez lekarza. Nie należy także przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem, ponieważ może to spowodować nasilenie się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek Ipravent Inhaler należy stosować wziewnie z inhalatora. Ustnik jest przeznaczony do użytku tylko z tym lekiem. Z inhalatora należy korzystać w pozycji stojącej lub siedzącej. Należy postępować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku. Osoby, które mają trudności z synchronizacją oddechu i uruchomieniem inhalatora, mogą używać inhalator ze spejserem Aerochamber Plus. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ipravent Inhaler?

W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jeśli zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ipravent Inhaler nie może być stosowany?

Leku Ipravent Inhaler nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bromek ipratropiowy), na podobne leki (takie jak atropina, hioscyjamina i skopolamina) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Ipravent Inhaler nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ipravent Inhaler?

Przed zleceniem leczenia lekiem Ipravent Inhaler lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże informacje o zaleceniach związanych z prowadzoną terapią. Nie należy zwiększać ani zmniejszać dawki leku przepisanej przez lekarza. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Podczas stosowania leku należy dwa razy dziennie dokładnie szczotkować zęby pastą z fluorem.

Jak stosować Ipravent Inhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ipravent Inhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Ipravent Inhaler u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ipravent Inhaler?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Ipravent Inhaler są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech lub inne problemy z oddychaniem; obrzęk jamy ustnej i twarzy; nagłe trudności z oddychaniem, obniżenie ciśnienia krwi lub skurcz gardła (objawy reakcji alergicznej lub obrzęku naczynioruchowego); problemy z oczami.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ipravent Inhaler?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Czy Ipravent Inhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Ipravent Inhaler mogą wystąpić zawroty głowy, zaburzenia akomodacji, zaburzenia widzenia lub niewyraźne widzenie - w takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Ipravent Inhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Pojemnik należy chronić przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego, wysoką temperaturą i mrozem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ipravent Inhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ipravent Inhaler - powiązane artykuły

Wtorek, 18 października 2022

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od listopada 2022 Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022 r. – i nformacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 listopada 2022...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem