LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Itami (Diclofenac)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Itami (OTC) plaster leczniczy 140 mg 2 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,40
Cena
100% (zł):
26,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Itami (OTC) plaster leczniczy 140 mg 5 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
52,50
Cena
100% (zł):
52,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Itami (OTC) plaster leczniczy 140 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
73,50
Cena
100% (zł):
73,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Itami

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Fidia Farmaceutici S.p.A.

Itami - skład

1 plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.

Itami - wskazania

Leczenie krótkotrwałe (nie dłużej niż 7 dni).
Miejscowe, krótkotrwałe i objawowe leczenie bólu u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat w przypadku ostrych nadwyrężeń, zwichnięć czy siniaków kończyn, powstałych w wyniku tępych urazów, np. urazów sportowych.

Itami - dawkowanie

Preparat powinien być stosowany przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów, zależnie od wskazania.

  • Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat
    Należy stosować 1 plaster leczniczy na bolący obszar dwa razy na dobę: rano i wieczorem. Maksymalna dawka dobowa to 2 plastry lecznicze, nawet jeśli leczone ma być więcej niż jedno miejsce chorobowe. W danym czasie leczony może być wyłącznie tylko jeden obszar ciała. Plastra leczniczego nie należy dzielić. Jeśli konieczne, plaster leczniczy można przymocować za pomocą dzianego bandaża, nie można go stosować pod szczelny opatrunek okluzyjny.
    Preparat jest przewidziany do stosowania w leczeniu krótkotrwałym. Okres stosowania preparatu nie powinien przekraczać 7 dni. Nie wykazano korzyści terapeutycznych płynących z dłuższego stosowania preparatu. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli w trakcie zalecanego okresu leczenia nie nastąpi poprawa, lub nastąpi nasilenie objawów. W przypadku młodzieży w wieku powyżej 16 lat, jeśli stosowanie preparatu jest wymagane przez ponad 7 dni, bądź jeśli objawy się nasilą, zaleca się, aby pacjent lub jego rodzice skonsultowali się z lekarzem.
  • Dzieci i młodzież poniżej 16 lat
    Preparat nie jest zalecany w przypadku leczenia dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat z powodu niewystarczającej ilości danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.
Osoby w podeszłym wieku

U pacjentów w podeszłym wieku preparat należy stosować z dużą ostrożnością, ponieważ są oni bardziej narażeni na wystąpienie działań niepożądanych.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat należy stosować ze szczególną ostrożnością u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek.

Itami - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Pacjenci, u których podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ wystąpił atak astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa. Czynna choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Stosowanie na uszkodzoną skórę, niezależnie od rodzaju zmiany: wysiękowe zapalenie skóry, wysypki, zmiany zakażone, oparzenia lub rany. Ostatni trymestr ciąży. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat.

Itami - ciąża i karmienie piersią

W trakcie pierwszego i drugiego trymestru ciąży nie należy stosować diklofenaku, chyba że jest to całkowicie niezbędne. Jeśli diklofenak jest stosowany przez kobiety starające się o poczęcie dziecka lub będące w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, podawana dawka powinna być jak najmniejsza, a czas trwania kuracji możliwie jak najkrótszy. Diklofenak jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Z powodu braku kontrolowanych badań nad kobietami karmiącymi piersią, preparat powinien być stosowany w trakcie karmienia piersią wyłącznie pod kontrolą lekarza; z tego powodu preparat nie powinien być stosowany na piersiach matek karmiących, ani na innych dużych powierzchniach skóry, lub przez długi czas.

Itami - działania niepożądane

Często: wysypka skórna, egzema, rumień, zapalenie skóry (w tym alergiczne i kontaktowe zapalenie skóry), świąd; reakcje w miejscu podania. Rzadko: pęcherzowe zapalenie skóry (np. rumień wysiękowy), suchość skóry. Bardzo rzadko: wysypka krostkowa; nadwrażliwość (w tym pokrzywka), obrzęk naczynioruchowy, reakcja o typie anafilaksji; astma; nadwrażliwość na światło. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnych działań niepożądanych w wyniku zastosowania preparatu na duże powierzchnie ciała lub przez długi okres.

Itami - uwagi

Preparat nie powinien pozostawać na skórze pacjenta podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Nie należy dopuszczać do kontaktu lub stosować preparatu w okolice oczu lub błon śluzowych. Pacjentów należy ostrzec, aby po zdjęciu plastra nie wystawiali się na działanie promieni słonecznych i naświetlanie w solarium tak, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na światło.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Itami - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Itami - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem