LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ivabradine Aurovitas (Ivabradine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ivabradine Aurovitas (Rp) tabletki powlekane 5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
13,32
0,00
Cena
100% (zł):
80,43
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ivabradine Aurovitas

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Ivabradine Aurovitas?

Lek Ivabradine Aurovitas występuje w postaci tabletek, dostępnych na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg iwabradyny (w postaci chlorowodorku). Tabletkę można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci z nietolerancją pewnych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Ivabradine Aurovitas?

Iwabradyna jest lekiem nasercowym, który zmniejsza częstość akcji serca. W ten sposób lek pomaga kontrolować i zmniejszać liczbę napadów bólu dławicowego przez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejsza obciążenie serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Kiedy stosować lek Ivabradine Aurovitas?

Lek Ivabradine Aurovitas jest stosowanym w leczeniu:
- objawowej stabilnej dławicy piersiowej u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej uderzeń na minutę (jest stosowany u pacjentów, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków beta-adrenolitycznych; jest także stosowany w skojarzeniu z lekami beta-adrenolitycznymi u pacjentów, których stan nie jest w pełni kontrolowany za pomocą leku beta-adrenolitycznego);
- przewlekłej niewydolności serca u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 75 lub więcej uderzeń na minutę (jest stosowany w skojarzeniu ze standardowym leczeniem, w tym z lekiem beta-adrenolitycznym lub gdy leki beta-adrenolityczne są przeciwwskazane albo nie są tolerowane).

Jak stosować lek Ivabradine Aurovitas?

Lekarz ustali odpowiednie dawkowanie leku Ivabradine Aurovitas. Leczenie należy prowadzić przez czas który zaleci lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez porozumienia z lekarzem.

Sposób podawania

Lek jest przyjmowany dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem), podczas posiłków.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ivabradine Aurovitas?

W razie pominięcia dawki leku następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ivabradine Aurovitas nie może być stosowany?

Leku Ivabradine Aurovitas nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (iwabradynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować: u pacjentów, u których częstość akcji serca w spoczynku jest poniżej 70 uderzeń na minutę; u pacjentów z bardzo niskim ciśnieniem tętniczym krwi; u pacjentów z pewnymi zaburzeniami czynności serca (w tym: ze wstrząsem kardiogennym, z zaburzeniami rytmu serca, z zawałem serca, z nasiloną niewydolnością serca, z niestabilną dławicą piersiową); u pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby. Leku Ivabradine Aurovitas nie wolno przyjmować z kilkoma innymi lekami. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży lub próbujących zajść w ciążę, u kobiet karmiących piersią ani u kobiet w wieku rozrodczym niestosujących odpowiednich metod zapobiegania ciąży.
Leku Ivabradine Aurovitas nie stosuje się u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ivabradine Aurovitas?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Ivabradine Aurovitas lekarz zapozna się z przeciwwskazaniami i środkami ostrożności dotyczącymi tego leku. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w czasie dostosowywania dawki lekarz będzie kontrolował u pacjenta częstość akcji serca.

Jak stosować lek Ivabradine Aurovitas z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Ivabradine Aurovitas z jedzeniem i piciem?

Należy unikać picia soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Ivabradine Aurovitas.

Czy można stosować lek Ivabradine Aurovitas w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Ivabradine Aurovitas w okresie ciąży, gdy pacjentka planuje ciążę oraz w okresie karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży podczas przyjmowania tego leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ivabradine Aurovitas?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Ivabradine Aurovitas. Bardzo często mogą wystąpić zaburzenia widzenia jako chwilowe wrażenia widzenia silnego światła, najczęściej spowodowane przez nagłe zmiany natężenia światła. Często obserwowano zwolnienie częstości pracy serca. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ivabradine Aurovitas?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Ivabradine Aurovitas wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ivabradine Aurovitas może powodować chwilowe wrażenia widzenia silnego światła w polu widzenia. W razie wystąpienia takich zaburzeń widzenia należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn (dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy może dojść do nagłych zmian natężenia oświetlenia, szczególnie podczas prowadzenia pojazdów nocą).

Jak przechowywać lek Ivabradine Aurovitas?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ivabradine Aurovitas - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem