LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ivabradine Ranbaxy (Ivabradine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ivabradine Ranbaxy (Rp) tabletki powlekane 5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
68,77
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ivabradine Ranbaxy (Rp) tabletki powlekane 7,5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
99,85
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ivabradine Ranbaxy

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ranbaxy Poland Sp. z o.o.

Co zawiera lek Ivabradine Ranbaxy?

Lek Ivabradine Ranbaxy występuje w postaci tabletek (2 dawki), dostępnych na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 7,5 mg iwabradyny (w postaci chlorowodorku). Tabletkę 5 mg można podzielić na dwie równe dawki. Lek zawiera żółcień pomarańczową, która może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Ivabradine Ranbaxy?

Iwabradyna jest lekiem nasercowym, który zmniejsza częstość akcji serca. W ten sposób lek pomaga kontrolować i zmniejszać liczbę napadów bólu dławicowego przez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejsza obciążenie serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Kiedy stosować lek Ivabradine Ranbaxy?

Lek Ivabradine Ranbaxy jest stosowany w leczeniu chorób serca:
- objawowej stabilnej dławicy piersiowej u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 70 lub więcej skurczów na minutę (jest podawany pacjentom, którzy nie tolerują lub nie mogą przyjmować leków stosowanych w leczeniu chorób serca, nazywanych beta-adrenolitykami; jest także podawany w skojarzeniu z beta-adrenolitykami u pacjentów, których stan nie jest w pełni kontrolowany podczas stosowania beta-adrenolityku);
- przewlekłej niewydolności serca u dorosłych pacjentów, u których częstość akcji serca wynosi 75 lub więcej skurczów na minutę (jest stosowany w skojarzeniu ze standardowym leczeniem, w tym z beta-adrenolitykiem lub jeśli beta-adrenolityki są przeciwwskazane albo nie są tolerowane).

Jak stosować lek Ivabradine Ranbaxy?

Dawkowanie leku Ivabradine Ranbaxy dla każdego wskazania i czas terapii określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania tego leku bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłków. Lek jest przyjmowany dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem).

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ivabradine Ranbaxy?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku Ivabradine Ranbaxy, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ivabradine Ranbaxy nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (iwabradynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku Ivabradine Ranbaxy: u pacjentów ze zbyt wolną czynnością serca w spoczynku, przed leczeniem (mniej niż 70 skurczów na minutę); u pacjentów z bardzo niskim ciśnieniem tętniczym; u pacjentów z różnego typu zaburzeniami czynności serca ( w tym ze wstrząsem kardiogennym, z zawałem mięśnia sercowego, z zaburzeniami rytmu serca, z niestabilną dławicą piersiową, z nasiloną niewydolnością serca); u pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby. Leku nie wolno przyjmować z kilkoma innymi lekami. Lek jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub planujących ciążę oraz u kobiet karmiących piersią. Nie należy stosować leku Ivabradine Ranbaxy, jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym i nie stosuje skutecznych metod zapobiegania ciąży.
Lek Ivabradine Ranbaxy nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ivabradine Ranbaxy?

Po przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Ivabradine Ranbaxy lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w czasie dostosowywania dawki lekarz będzie kontrolował u pacjenta częstość akcji serca. Należy zgłosić się do lekarza, jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku.

Jak stosować lek Ivabradine Ranbaxy z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Ivabradine Ranbaxy z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Ivabradine Ranbaxy nie należy pić soku grejpfrutowego.

Czy można stosować lek Ivabradine Ranbaxy w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno przyjmować leku Ivabradine Ranbaxy, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę. Pacjentka w wieku rozrodczym nie powinna przyjmować tego leku, chyba że stosuje skuteczne metody zapobiegania ciąży. Nie wolno przyjmować leku Ivabradine Ranbaxy podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ivabradine Ranbaxy?

W ulotce dołączonej do opakowania są przedstawione działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Ivabradine Ranbaxy. Bardzo często obserwowano zaburzenia widzenia w postaci chwilowych wrażeń widzenia silnego światła, najczęściej spowodowane przez nagłe zmiany natężenia światła. Często może wystąpić zwolnienie czynności serca. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ivabradine Ranbaxy?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż zalecona należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Czy lek Ivabradine Ranbaxy wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ivabradine Ranbaxy może powodować przemijające zaburzenia widzenia (chwilowe wrażenia widzenia silnego światła w polu widzenia) - jeśli takie objawy wystąpią, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, szczególnie podczas prowadzenia pojazdów nocą w sytuacjach, gdy może dojść do nagłych zmian natężenia oświetlenia.

Jak przechowywać lek Ivabradine Ranbaxy?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ivabradine Ranbaxy - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ivabradine Ranbaxy - powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r....

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem