LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ivabradine Zentiva (Ivabradine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ivabradine Zentiva (Rp) tabletki powlekane 5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
68,77
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ivabradine Zentiva (Rp) tabletki powlekane 7,5 mg 56 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
99,84
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ivabradine Zentiva

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera lek Ivabradine Zentiva?

Lek Ivabradine Zentiva występuje w postaci tabletek dostępnych na receptę w dwóch dawkach.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 7,5 mg iwabradyny (w postaci chlorowodorku). Tabletkę w dawce 5 mg można podzielić na dwie równe dawki.

Jak działa lek Ivabradine Zentiva?

Iwabradyna jest lekiem nasercowym, który zmniejsza częstość akcji serca. W ten sposób lek pomaga kontrolować i zmniejszać liczbę napadów bólu dławicowego przez zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejsza obciążenie serca u pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca.

Kiedy stosować lek Ivabradine Zentiva?

Lek Ivabradine Zentiva jest stosowany w leczeniu objawów stabilnej dławicy piersiowej u dorosłych pacjentów z częstością akcji serca wynoszącą co najmniej 70 uderzeń na minutę (lek stosuje się u pacjentów, którzy nie mogą być leczeni beta-adrenolitykami lub w skojarzeniu z beta-adrenolitykiem u pacjentów, u których kontrolowanie choroby samymi beta-adrenolitykami nie jest możliwe).
Lek Ivabradine Zentiva stosuje się również u dorosłych pacjentów z przewlekłą niewydolnością serca z częstością akcji serca wynoszącą co najmniej 75 uderzeń na minutę (lek stosuje się w skojarzeniu z leczeniem standardowym obejmującym beta-adrenolityki lub gdy beta-adrenolityki są przeciwwskazane albo nie są tolerowane).

Jak stosować lek Ivabradine Zentiva?

Dawkowanie leku i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku Ivabradine Zentiva bez omówienia tego z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować dwa razy na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem), podczas posiłków.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ivabradine Zentiva?

W razie pominięcia dawki leku następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Ivabradine Zentiva nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (iwabradynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku: u pacjentów, u których przed rozpoczęciem leczenia częstość akcji serca w spoczynku jest poniżej 70 uderzeń na minutę; u pacjentów z bardzo dużym obniżeniem ciśnienia krwi; u pacjentów z różnego typu zaburzeniami czynności serca (w tym: ze wstrząsem kardiogennym, z zaburzeniami rytmu serca, z zawałem serca, z nasiloną niewydolnością serca, z niestabilną dławicą piersiową); u pacjentów z ciężkimi chorobami wątroby. Leku Ivabradine Zentiva nie wolno przyjmować z kilkoma innymi lekami. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży lub próbujących zajść w ciążę, u kobiet karmiących piersią ani u kobiet mogących zajść w ciążę i niestosujących odpowiedniej antykoncepcji.
Leku Ivabradine Zentiva nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ivabradine Zentiva?

Przed zleceniem stosowania leku Ivabradine Zentiva lekarz zweryfikuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania leku, należy omówić je z lekarzem. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem leczenia oraz w czasie dostosowywania dawki lekarz będzie kontrolował u pacjenta częstość akcji serca.

Jak stosować lek Ivabradine Zentiva z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Ivabradine Zentiva z jedzeniem i piciem?

Należy unikać picia soku grejpfrutowego podczas leczenia lekiem Ivabradine Zentiva.

Czy można stosować lek Ivabradine Zentiva w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ivabradine Zentiva nie stosuje się u kobiet w ciąży, u kobiet planujących ciążę ani u kobiet karmiących piersią. Pacjentki w wieku rozrodczym powinny stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży podczas przyjmowania leku Ivabradine Zentiva.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ivabradine Zentiva?

W trakcie stosowania leku Ivabradine Zentiva mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to chwilowe wrażenia widzenia silnego światła, najczęściej spowodowane przez nagłe zmiany natężenia światła. Często obserwowano zmniejszenie częstości pracy serca. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ivabradine Zentiva?

W sytuacji przyjęcia większej ilości leku niż przepisana przez lekarza należy jak najszybciej porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Ivabradine Zentiva wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Ivabradine Zentiva mogą wystąpić przemijające chwilowe wrażenia widzenia silnego światła w polu widzenia. Jeśli wystąpią takie zaburzenia widzenia, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, zwłaszcza w sytuacjach, gdy może dojść do nagłych zmian natężenia oświetlenia, szczególnie podczas prowadzenia pojazdów nocą.

Jak przechowywać lek Ivabradine Zentiva?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ivabradine Zentiva - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem