LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ivoxel (Mometasone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ivoxel (Rp) krem 1 mg/g 1 tuba 35 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
40,00
Cena
100% (zł):
40,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ivoxel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Almirall Hermal GmbH

Co zawiera Ivoxel?

Lek Ivoxel występuje w postaci kremu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 1 mg furoinianu mometazonu. Lek zawiera alkohol cetostearylowy i alkohol cetylowy, które mogą powodować miejscowe reakcje skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera także butylohydroksytoluen, który może powodować miejscowe reakcje skóry (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienia oczu i śluzówek.

Jak działa Ivoxel?

Furoinian mometazonu jest kortykosteroidem o silnym działaniu do miejscowego stosowania. Zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować Ivoxel?

U dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku 2 lat i starszych lek Ivoxel jest stosowany w celu zmniejszenia objawów wywoływanych przez niektóre zapalne choroby skóry, takie jak łuszczyca (z wyłączeniem rozległej łuszczycy zwykłej) oraz atopowe zapalenie skóry.

Jak stosować Ivoxel?

Dawkowanie leku Ivoxel i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek Ivoxel jest przeznaczony do stosowania na skórę. Delikatnie nanieść cienką warstwę kremu na zmieniony chorobowo obszar skóry. Po każdym zastosowaniu kremu należy umyć ręce, chyba że ręce są miejscem leczonym.

Kiedy Ivoxel nie może być stosowany?

Leku Ivoxel nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (furoinian mometazonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Ivoxel nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ivoxel?

Przed zaordynowaniem leczenia lekiem Ivoxel lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz udzieli wskazówek odnośnie prawidłowego stosowania leku. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku na duże powierzchnie ciała (ponad 20% powierzchni ciała) lub długotrwale (np. codziennie przez ponad 3 tygodnie). Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, nie należy nakładać bandaża ani opatrunku na miejsce zastosowania leku. U dzieci w wieku 2 lat i starszych lek należy stosować ostrożnie; nie stosować na powierzchnię przekraczającą 10% powierzchni ciała dziecka, nie stosować w fałdach skóry ani pod szczelnym opatrunkiem. Kremu nie należy stosować na uszkodzoną skórę i śluzówki. Nie stosować leku na twarzy bez ścisłej kontroli lekarza. Szczególnie ostrożnie należy stosować lek u pacjentów z łuszczycą. Leku nie należy stosować na powieki i na skórę w okolicy powiek; należy unikać kontaktu leku z oczami. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować Ivoxel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować Ivoxel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o możliwości zastosowania leku Ivoxel u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ivoxel?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Ivoxel, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub uczulenia po zastosowaniu leku, należy jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ivoxel?

W przypadku stosowania leku częściej niż jest to zalecane lub na dużych powierzchniach ciała należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą wystąpić ogólne objawy niepożądane leku.

Jak przechowywać Ivoxel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po pierwszym otwarciu tuby lek może być stosowany przez 6 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ivoxel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem