LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Jaypirca (Pirtobrutinib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Jaypirca (Rpz) tabletki powlekane 100 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Jaypirca

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Eli Lilly Nederland B.V.

Co zawiera lek Jaypirca?

Lek Jaypirca jest dostępny na receptę w postaci tabletek.
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg pirtobrutynibu. Lek zawiera laktozę - pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, jeśli występuje u niego nietolerancja niektórych cukrów.

Jak działa lek Jaypirca?

Substancja czynna leku - pirtobrutynib - należy do grupy leków nazywanych inhibitorami kinazy tyrozynowej Brutona (BTK). Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Jaypirca?

Lek Jaypirca jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z nowotworem o nazwie chłoniak z komórek płaszcza, u których doszło do nawrotu nowotworu lub u których nie wystąpiła odpowiedź na dotychczasowe leczenie i którzy wcześniej otrzymali inny lek przeciwnowotworowy z grupy inhibitorów kinazy tyrozynowej Brutona.

Jak stosować lek Jaypirca?

Dawkowanie oraz długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłków, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy żuć, rozgniatać ani dzielić przed połknięciem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Jaypirca?

Jeśli od czasu przyjęcia dawki leku upłynęło mniej niż 12 godzin, pominiętą dawkę należy przyjąć natychmiast, a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze następnego dnia. Jeśli od czasu przyjęcia dawki leku upłynęło ponad 12 godzin, pominiętą dawkę należy opuścić, a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze następnego dnia. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku. W razie wystąpienia wymiotów nie należy stosować podwójnej dawki leku, a kolejną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze.

Kiedy lek Jaypirca nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pirtobrutynib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Jaypirca nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Jaypirca?

Leczenie lekiem Jaypirca będzie rozpoczynał i nadzorował lekarz z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności dla tego leku lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia leczenia. W trakcie leczenia lekarz będzie obserwował, czy u pacjenta nie występują objawy krwawienia, a także będzie kontrolował morfologię krwi w razie potrzeby. Podczas leczenia należy chronić skórę przed słońcem i regularnie przeprowadzać badania skóry. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące leczenia.

Jak stosować lek Jaypirca z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Jaypirca w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Jaypirca nie należy stosować w okresie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 5 tygodni po przyjęciu ostatniej dawki leku Jaypirca. Jeśli podczas stosowania leku pacjentka zajdzie w ciążę, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Mężczyźni muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez 3 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki leku Jaypirca. Odpowiednią metodę antykoncepcji należy omówić z lekarzem. Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Jaypirca i przez tydzień po przyjęciu ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Jaypirca?

Działania niepożądane związane z terapią lekiem Jaypirca są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występujące działania niepożądane to: zmęczenie, obniżony poziom krwinek neutrofilów, niedokrwistość, obniżony poziom płytek krwi, biegunka, nudności, ból brzucha, ból stawów, wysypka skórna i siniaki. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku i jak najszybciej powiadomić lekarza w przypadku pojawienia się objawów reakcji alergicznej na lek (takich jak: swędząca wypukła wysypka, problemy z oddychaniem, obrzęk twarzy, warg, języka albo gardła).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Jaypirca?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub udać się do szpitala.

Czy lek Jaypirca wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po przyjęciu leku Jaypirca mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie zmęczenia lub osłabienie, co może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Jaypirca?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Jaypirca - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem