LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Jevtana (Cabazitaxel)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Jevtana (Rpz) koncentrat i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji 60 mg/1,5 ml 1 fiolka 1,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Jevtana

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sanofi Winthrop Industrie

Co zawiera lek Jevtana?

Lek Jevtana występuje w postaci koncentratu i rozpuszczalnika do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 40 mg kabazytakselu. 1 fiolka koncentratu zawiera 60 mg kabazytakselu. Lek zawiera niewielką ilość etanolu w każdej fiolce z rozpuszczalnikiem.

Jak działa lek Jevtana?

Kabazytaksel jest lekiem przeciwnowotworowym, należącym do grupy leków nazywanych taksanami.

Kiedy stosować lek Jevtana?

Lek Jevtana razem z prednizonem lub prednizolonem jest stosowany w leczeniu mężczyzn z rakiem gruczołu krokowego (prostaty), gdy stwierdzono postęp choroby po zastosowaniu innej chemioterapii.

Jak stosować lek Jevtana?

Lekarz ustali dawkę leku Jevtana na podstawie powierzchni ciała pacjenta. Przed podaniem wlewu leku Jevtana pacjent otrzyma lek przeciwuczuleniowy w celu zapobiegania reakcjom alergicznym oraz lek przeciwwymiotny zapobiegający wymiotom. Oprócz leku Jevtana pacjent będzie przyjmował codziennie doustnie kortykosteroid (prednizon lub prednizolon) przez cały okres leczenia.

Sposób podawania

Lek będzie podawany w szpitalu przez lekarza lub pielęgniarkę w postaci kroplówki (infuzji) do żyły, trwającej około godzinę. Lek podaje się raz na 3 tygodnie.

Kiedy lek Jevtana nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kabazytaksel), inne taksany, polisorbat 80 lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek nie może być stosowany, jeśli pacjent otrzymał ostatnio lub ma otrzymać szczepionkę przeciw żółtej febrze.
Lek Jevtana nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Jevtana?

Przed zleceniem leczenia lekiem Jevtana lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące prowadzenia terapii. Należy zgłosić lekarzowi występowanie w przeszłości jakichkolwiek alergii. Przed każdym podaniem leku u pacjenta zostaną wykonane badania krwi, aby sprawdzić, czy liczba komórek krwi oraz czynność wątroby i nerek są odpowiednie do podania leku Jevtana. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Należy poinformować lekarza, jeśli niedawno pacjent został zaszczepiony lub planowane jest u niego szczepienie, ponieważ podczas leczenia lekiem Jevtana niektóre rodzaje szczepionek nie mogą być podawane.

Jak stosować lek Jevtana z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Niektóre leki mogą wpływać na działanie leku Jevtana albo lek Jevtana może wpływać na działanie innych leków.

Czy można stosować lek Jevtana w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Jevtana jest przeznaczony do stosowania u mężczyzn. Pacjent powinien używać prezerwatyw podczas stosunków płciowych, jeżeli jego partnerka jest w ciąży lub może zajść w ciążę. Lek Jevtana może być obecny w nasieniu i może wpływać na płód. Pacjenci przyjmujący lek Jevtana nie powinni zostawać ojcami w okresie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia, a przed rozpoczęciem leczenia powinni poradzić się w sprawie przechowywania swojego nasienia, ponieważ lek ten może zmieniać płodność u mężczyzn.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Jevtana?

Działania niepożądane powiązane z terapią lekiem Jevtana są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast zgłosić się do lekarza w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z następujących objawów: gorączki; zmiany zabarwienia stolca, silnego bólu brzucha lub bólu brzucha, który nie przechodzi (mogą być one objawem krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego); ciężkiej lub długotrwałej biegunki, nudności lub wymiotów (mogą one prowadzić do ciężkiego odwodnienia); zażółcenia skóry i oczu, ciemnej barwy moczu, silnych nudności lub wymiotów (objawy te mogą wskazywać na chorobę wątroby).

Czy lek Jevtana wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Jevtana może wystąpić uczucie zmęczenia lub zawroty głowy - jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ich ustąpienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Jevtana - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem