LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Jonolit (Electrolytes and glucose) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Jonolit (ŚSPŻ) proszek 10 saszetek 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 13,40 Cena 100% (zł): 13,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Jonolit

Oleofarm Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
Produkt zawiera elektrolity (cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu) i glukozę. Osmolarność roztworu: 251 mOsm/l.

ZASTOSOWANIE
Jonolit jest preparatem do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, w trakcie biegunki i (lub) wymiotów. Produkt jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produktu nie należy stosować w przypadku wstrząsu hemodynamicznego, niedrożności jelit, niewydolności nerek, występowania krwi w stolcu. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Dawkowanie uzależnione jest od stopnia odwodnienia organizmu, etapu nawadniania oraz zaleceń lekarskich.
Faza nawadniania (pierwsze 4 godziny):
- masa ciała 11-15,9 kg (wiek 3-4 lata) - zawartość 4-6 saszetek rozpuścić w 800-1200 ml wody i podawać małymi porcjami;
- masa ciała 16-29,9 kg (wiek 5-14 lat) - zawartość 6-11 saszetek rozpuścić w 1200-2200 ml wody i podawać małymi porcjami;
- masa ciała powyżej 30 kg (wiek > 15 lat) - zawartość 11-20 saszetek rozpuścić w 2200-4000 ml wody i podawać małymi porcjami.
Faza nawadniania podtrzymującego (dalsze etapy nawadniania):
zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml wody; podawać 100-200 ml płynu po każdym epizodzie wymiotów lub oddanym stolcu biegunkowym. Osoby powyżej 15. roku życia mogą przyjmować większe ilości płynu nawadniającego.
Sposób podawania
Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej i przegotowanej wody. Przed podaniem ostudzić. Sporządzonego płynu nie należy dosładzać. Płyn należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu (płyn nie nadaje się do spożycia po upływie 24 godzin po przygotowaniu).

UWAGI
Produkt należy przyjmować według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama