LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Jorveza (Budesonide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Jorveza (Rpz) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 0,5 mg 90 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
2025,00
Cena
100% (zł):
2025,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Jorveza (Rpz) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 1 mg 90 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
4,80
0,00
Cena
100% (zł):
1796,54
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Jorveza

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Dr. Falk Pharma GmbH

Co zawiera lek Jorveza?

Lek Jorveza jest dostępny w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej w 2 dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 0,5 mg lub 1 mg budezonidu.

Jak działa lek Jorveza?

Budezonid jest kortykosteroidem, który łagodzi stan zapalny. Po rozpuszczeniu leku w ustach jest on przenoszony ze śliną do przełyku, gdzie zmniejsza stan zapalny i łagodzi objawy eozynofilowego zapalenia przełyku.

Kiedy stosować lek Jorveza?

Lek Jorveza jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu eozynofilowego zapalenia przełyku.

Jak stosować lek Jorveza?

Dawkowanie leku Jorveza ustala lekarz. Na początku leczenie powinno trwać około 6 do 12 tygodni. Po zakończeniu leczenia ostrego epizodu lekarz zdecyduje jak długo konieczne będzie stosowanie leczenia i jaką dawkę pacjent powinien przyjmować, na podstawie stanu pacjenta i reakcji na leczenie. Nie należy przerywać stosowania leku bez wcześniejszego skonsultowania się z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować po posiłku. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy umieścić na języku przyciskać do podniebienia przez co najmniej 2 minuty aż do jej rozpuszczenia. W tym czasie należy stale połykać ślinę z rozpuszczonym lekiem. Nie należy przyjmować żadnych płynów razem z tabletką ulegającą rozpadowi w jamie ustnej. Tabletek nie wolno żuć ani połykać w całości.
Nie należy jeść, pić, myć zębów ani płukać jamy ustnej przez co najmniej 30 minut po przyjęciu tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej. Nie należy stosować żadnych roztworów doustnych, aerozoli ani tabletek do rozgryzania i żucia przez co najmniej 30 minut przed przyjęciem lub po przyjęciu tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej. Takie postępowanie zapewni prawidłowe działanie leku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Jorveza?

W razie pominięcia dawki leku należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Jorveza nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (budezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Jorveza nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Jorveza?

Leczenie będzie rozpoczynał lekarz z doświadczeniem w rozpoznawaniu i leczeniu eozynofilowego zapalenia przełyku. Przed przepisaniem leku Jorveza lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o jego zastosowaniu ustali zasady kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Należy powiadomić lekarza, jeśli pacjent nie chorował wcześniej na odrę oraz czy i kiedy otrzymał ostatnie szczepienie przeciwko tej chorobie. Pacjent powinien unikać osób chorujących na ospę wietrzną lub półpasiec, jeśli nie miał wcześniej tych zakażeń. Jeśli pacjent ma zaplanowany zabieg chirurgiczny, powinien poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Jorveza. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Jorveza przed szczepieniem. Jeśli podczas leczenia wystąpi niewyraźne widzenie lub inne problemy ze wzrokiem, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Jorveza z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Jorveza w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Jorveza u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Jorveza?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Jorveza, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstszym działaniem niepożądanym leku są zakażenia grzybicze jamy ustnej, gardła i przełyku. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Jorveza i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala, jeśli pojawią się objawy reakcji alergicznej, takie jak: obrzęk twarzy, zwłaszcza powiek, warg, języka lub gardła (obrzęk naczynioruchowy).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Jorveza?

W razie przyjęcia większej ilości tabletek niż zalecana należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować mniejszej dawki. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Jorveza wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Jorveza nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Jorveza?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Jorveza - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Jorveza - powiązane artykuły

Czwartek, 2 marca 2023

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 marca 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 marca 2023 r.– informacje ogólne Nowa lista refundacyjna na dzień 1 marca 2023 r....

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem