LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Kamagel (Aluminium acetate + Matricaria recutita) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Kamagel (OTC) żel 50 mg + 10 mg/g 1 tuba 40 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 24,00 Cena 100% (zł): 24,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kamagel

Informacja dla pacjenta

Krka d.d., Novo mesto

SKŁAD
1 g żelu zawiera 50 mg octanowinianu glinu w postaci 10% roztworu oraz 10 mg płynnego glikolowego wyciągu z kwiatów rumianku w stosunku 1:1. Preparat zawiera alkohol etylowy.

Wskazania

Preparat stosuje się w łagodnych stanach zapalnych skóry powstałych w wyniku: opalania się, nadmiernego pocenia się i wilgotnej skóry w zgięciach i fałdach skórnych, ukąszeń i użądleń owadów, oparzeń parzydełkami meduzy, golenia i depilacji.

Dawkowanie

W łagodnych stanach zapalnych skóry należy nanosić cienką warstwę żelu kilka razy na dobę na zmienione zapalnie miejsce na skórze.

PRZECIWWSKAZANIA
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Stwierdzona nadwrażliwość na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), takie jak arnika, złocień właściwy, nagietek lekarski, ambrozja, itp.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Bardzo rzadko mogą wystąpić skórne reakcje nadwrażliwości.

UWAGI
Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi i oczami. Preparatu nie należy nanosić na otwarte rany i uszkodzenia skóry. Jeśli preparat jest stosowany u dzieci, nie wolno dopuścić do zlizywania żelu ze skóry.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama