LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Logo Naczelnej Izby Lekarskiej Logo Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Logo Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Logo Okręgowej Izby Lekarskiej Logo Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Kavigale (Sipavibart)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Kavigale (Rpz) roztwór do wstrzykiwań i infuzji 300 mg/2 ml 1 fiolka 2 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kavigale

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

AstraZeneca AB

Co zawiera lek Kavigale?

Lek Kavigale ma postać roztworu do wstrzykiwań lub infuzji i jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 300 mg sypawibartu w 2 ml roztworu. Lek zawiera polisorbat 80; polisorbaty mogą powodować reakcje alergiczne - należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występują znane reakcje alergiczne.

Jak działa lek Kavigale?

Sypawibart jest lekiem o działaniu przeciwwirusowym, należącym do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Kavigale?

Lek Kavigale jest stosowany w profilaktyce przedekspozycyjnej COVID-19 u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat i o masie ciała co najmniej 40 kg, u których występuje zwiększone ryzyko zakażenia, ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony z powodu stanów chorobowych lub stosowanego leczenia.

Jak stosować lek Kavigale?

Lekarz lub pielęgniarka poda lek we wstrzyknięciu w mięsień uda lub w postaci infuzji dożylnej. Po podaniu leku pacjent będzie monitorowany pod kątem działań niepożądanych.

Kiedy lek Kavigale nie może być stosowany?

Leku Kavigale nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (sypawibart) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Kavigale nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat oraz dzieciom w wieku 12 lat i starszym o masie ciała mniejszej niż 40 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Kavigale?

Przed przepisaniem leku Kavigale lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent ma zbyt małą liczbę płytek krwi, jakiekolwiek zaburzenia krzepnięcia lub przyjmuje lek przeciwzakrzepowy. Należy wziąć pod uwagę, że po otrzymaniu leku Kavigale u pacjenta nadal może wystąpić choroba COVID-19. Ponieważ wirus wywołujący chorobę COVID-19 zmienia się z upływem czasu, lek Kavigale może nie uchronić pacjenta przed każdym krążącym wariantem tego wirusa. Profilaktyka przedekspozycyjna COVID-19 z wykorzystaniem leku Kavigale nie zastępuje szczepienia przeciw COVID-19 u osób, dla których szczepienie przeciwko COVID-19 jest zalecane. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Kavigale z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Kavigale w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy możliwe jest zastosowanie leku Kavigale u kobiety w ciąży lub u kobiety karmiącej piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po podaniu leku Kavigale?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się w trakcie lub po podaniu leku Kavigale, są opisane w ulotce dołączonej do opakowania leku. U pacjentów otrzymujących lek we wstrzyknięciu domięśniowym najczęstszym działaniem niepożądanym są reakcje w miejscu wstrzyknięcia (takie jak ból, siniaki, zaczerwienienie, krwawienie, obrzęk, krwiak, swędzenie, drętwienie i mrowienie, wysypka, przebarwienie i uczucie ciepła na skórze). U pacjentów otrzymujących lek w infuzji dożylnej najczęstszymi działaniami niepożądanymi są reakcje w miejscu infuzji (takie jak siniaki, ból, swędzenie, zaczerwienienie, obrzęk) oraz reakcje związane z infuzją (takie jak nudności, ból stawów, ból głowy i gorączka). Jeśli wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy niepożądane, w tym te które mogą być kojarzone z zastosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Kavigale wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Kavigale wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Kavigale - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner