LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Kefrenex (Quetiapine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Kefrenex (Rp) tabletki powlekane 25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
9,80
Cena
100% (zł):
9,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Kefrenex (Rp) tabletki powlekane 100 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
5,65
0,00
Cena
100% (zł):
46,86
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Kefrenex (Rp) tabletki powlekane 200 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
3,20
0,00
Cena
100% (zł):
88,34
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Kefrenex (Rp) tabletki powlekane 300 mg 60 szt.
Refundacja
R
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
4,80
0,00
Cena
100% (zł):
127,84
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kefrenex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aristo Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Kefrenex?

Lek Kefrenex to tabletki w czterech dawkach, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg, 100 mg, 200 mg lub 300 mg kwetiapiny (w postaci fumaranu kwetiapiny). Tabletki 100 mg, 200 mg i 300 mg można podzielić na 2 równe dawki. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Tabletki 25 mg zawierają barwnik żółcień pomarańczową i w związku z tym lek może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Kefrenex?

Kwetiapina należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. Działanie leku polega na blokowaniu receptorów dla neuroprzekaźników w mózgu, które odgrywają rolę w schizofrenii i chorobie dwubiegunowej. Blokowanie tych receptorów pomaga w normalizacji aktywności mózgu i łagodzi objawy choroby.

Kiedy stosować lek Kefrenex?

Lek Kefrenex można stosować w leczeniu ciężkich chorób, takich jak: zaburzenie afektywne dwubiegunowe, mania, schizofrenia.

Jak stosować lek Kefrenex?

Dawkowanie leku Kefrenex właściwe dla każdego wskazania oraz długość leczenia określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać przyjmowania leku. Lekarz przekaże zalecenia odnośnie stopniowego zmniejszania dawki leku w celu zakończenia leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować raz na dobę wieczorem przed snem lub dwa razy na dobę, w zależności od choroby pacjenta. Tabletki można zażywać z pokarmem lub bez pokarmu, połykając w całości i popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Kefrenex?

Jeżeli została pominięta jedna dawka leku, należy ją przyjąć jak najszybciej. Jeżeli czas pozostały do przyjęcia kolejnej dawki jest niedługi, należy przyjąć lek o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Kefrenex nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kwetiapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy przyjmować leku Kefrenex, jeśli pacjent stosuje jakikolwiek z poniższych leków: niektóre leki stosowane w leczeniu HIV, leki azolowe stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych, antybiotyki erytromycynę lub klarytromycynę, nefazodon stosowany w leczeniu depresji.
Lek Kefrenex nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Kefrenex?

Przed zaordynowaniem leku Kefrenex konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować dawek większych niż zalecone przez lekarza. Należy niezwłocznie poinformować lekarza lub zgłosić się do szpitala w razie nasilenia się depresji, wystąpienia myśli o samookaleczeniu lub zabiciu się. Podczas leczenia lekiem Kefrenex należy zachować ostrożność w piciu napojów alkoholowych.

Jak stosować lek Kefrenex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Kefrenex z jedzeniem i piciem?

Leku Kefrenex nie należy przyjmować jednocześnie z sokiem grejpfrutowym; może to wpływać na sposób działania leku.

Czy można stosować lek Kefrenex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz oceni, czy możliwe jest zastosowanie leku Kefrenex u kobiety w ciąży. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Kefrenex?

Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć terapii lekiem Kefrenex, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej mogą wystąpić: zawroty głowy, ból głowy, suchość w jamie ustnej, senność, przybieranie na wadze, nieprawidłowe ruchy mięśni, zmiany w stężeniu niektórych lipidów (triglicerydów i cholesterolu całkowitego), przyspieszone bicie serca, uczucie kołatania serca lub przerw w biciu serca, zaparcie, niestrawność, uczucie osłabienia, niskie ciśnienie krwi podczas zmiany pozycji na stojącą, nieprzyjemne sny i koszmary senne, uczucie nasilonego głodu. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Kefrenex?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Kefrenex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Kefrenex może powodować senność. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn aż do czasu, kiedy pozna swoją reakcję na stosowanie leku.

Jak przechowywać lek Kefrenex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Kefrenex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem