LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ketokaps Med (Ketoprofen)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów, dzieci. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ketokaps Med (Rp) kapsułki miękkie 100 mg 30 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
6,93
0,00
Cena
100% (zł):
12,04
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ketokaps Med (Rp) kapsułki miękkie 100 mg 60 szt.
Refundacja
50%
65+, 18-
Opłata
pacjenta (zł):
12,99
0,00
Cena
100% (zł):
23,21
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ketokaps Med

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Co zawiera Ketokaps Med?

Lek Ketokaps Med występuje w postaci kapsułek i jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 100 mg ketoprofenu. Lek zawiera sorbitol (źródło fruktozy) - należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku, jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancję fruktozy. Lek zawiera czerwień koszenilową, która może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Ketokaps Med?

Ketoprofen jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Ketokaps Med?

Lek Ketokaps Med jest stosowany w leczeniu zapalnych, zwyrodnieniowych i metabolicznych schorzeń reumatycznych oraz w łagodzeniu niektórych zespołów bólowych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów (w tym przebiegające z dużym nasileniem bólu i znacznie ograniczające sprawność), zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, bolesne miesiączkowanie, bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu.

Jak stosować Ketokaps Med?

Dawkę leku Ketokaps Med zależnie od schorzenia oraz długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek najlepiej przyjmować podczas posiłków. Kapsułkę należy połknąć w całości (nie rozgryzać) i popić co najmniej połową szklanki wody. Lekarz może zalecić jednoczesne przyjmowanie leków neutralizujących lub osłaniających śluzówkę żołądka aby zmniejszyć ryzyko szkodliwego działania leku na przewód pokarmowy.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ketokaps Med?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ketokaps Med nie może być stosowany?

Leku Ketokaps Med nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ketoprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku, jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości duszność, napad astmy oskrzelowej, obrzęk śluzówki nosa lub reakcja skórna (obrzęk skóry lub swędząca wysypka) albo innego rodzaju reakcja alergiczna po zastosowaniu ketoprofenu lub podobnie działających leków (takich jak kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Leku Ketokaps Med nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ketokaps Med?

Przed przepisaniem leku Ketokaps Med lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia przekaże zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem tym lekiem należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większej niż przepisana dawki leku. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku Ketokaps Med dłużej niż jest to zalecone. Przyjmowanie takich leków jak Ketokaps Med może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu (ryzyko to zwiększa długotrwałe przyjmowanie dużych dawek leku). Jeśli podczas stosowania leku Ketokaps Med wystąpią zaburzenia widzenia (np. niewyraźne widzenie), należy przerwać przyjmowanie leku i zwrócić się do lekarza. Pacjenci z reakcjami nadwrażliwości na światło słoneczne lub fototoksycznością w wywiadzie będą dokładnie obserwowani przez lekarza podczas przyjmowania tego leku. Szczególna ostrożność jest konieczna w przypadku stosowania leku Ketokaps Med u osób w podeszłym wieku (lekarz będzie nadzorował leczenie takich pacjentów).

Jak stosować Ketokaps Med z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania innych leków zawierających niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym np. kwasu acetylosalicylowego lub selektywnych inhibitorów cyklooksygenazy 2 (COX-2). Należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego przyjmowania leków, które mogą zwiększać ryzyko owrzodzenia lub krwawienia z przewodu pokarmowego, takich jak doustne kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe (takie jak warfaryna), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny stosowane m.in. w leczeniu depresji lub leki przeciwpłytkowe (takie jak kwas acetylosalicylowy).

Czy można stosować Ketokaps Med w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ketokaps Med nie wolno stosować w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Lek można stosować podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży lub w okresie karmienia piersią, jeśli lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ketokaps Med?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się podczas przyjmowania leku Ketokaps Med, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Ketokaps Med i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią następujące objawy: nasilenie astmy, niewyjaśnione świszczenie lub duszność, obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności przy oddychaniu, kołatanie serca, obniżenie ciśnienia krwi; objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (w tym silny ból brzucha, czarne stolce, krwawe wymioty, fusowate wymioty); objawy ciężkich reakcji skórnych (w tym wysypka na całym ciele, złuszczanie skóry, powstawanie pęcherzy i odpadanie płatów skóry).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ketokaps Med?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy Ketokaps Med wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ketokaps Med może wywołać zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia i drgawki - w razie ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Ketokaps Med?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ketokaps Med - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem