LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ketonal Fast (Ketoprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ketonal Fast (Rp) granulat do sporządzania roztworu doustnego 50 mg 30 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,70
Cena
100% (zł):
20,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ketonal Fast

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Co zawiera Ketonal Fast?

Lek Ketonal Fast występuje w postaci granulatu, z którego przygotowuje się roztwór doustny, i jest dostępny na receptę.
1 saszetka zawiera 50 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną.

Jak działa Ketonal Fast?

Ketoprofen jest lekiem przeciwbólowym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Kiedy stosować Ketonal Fast?

Lek Ketonal Fast jest stosowany u dorosłych w objawowym leczeniu bólu i zapalenia w następujących stanach: zapalenie występujące po urazie; bolesne stany zapalne w obrębie jamy ustnej (w tym zębów), gardła, nosa, uszu, dróg moczowych i dróg oddechowych; bolesne zapalenie stawu z uszkodzeniem chrząstki i znajdującej się pod nią kości; przewlekła choroba zapalna o podłożu immunologicznym atakująca głównie stawy; długotrwałe zapalenie stawów kręgosłupa; choroby reumatyczne obejmujące tkanki pozastawowe.
Lek Ketonal Fast jest stosowany u młodzieży w wieku od 16 lat w objawowym i krótkotrwałym leczeniu bólu oraz zapalenia przebiegającego z gorączką lub bez gorączki w takich stanach, jak: schorzenia dotyczące kości i stawów, ból po operacji, zapalenie ucha.

Jak stosować Ketonal Fast?

Dawkowanie leku Ketonal Fast, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Otworzyć saszetkę wzdłuż linii oznaczonej "pół dawki" w celu uzyskania dawki zawartej w jednej części saszetki. Otworzyć saszetkę wzdłuż linii oznaczonej "cała dawka" w celu uzyskania dawki zawartej w całej saszetce. Wsypać zawartość do szklanki z około 100 ml wody. Mieszać przez około 30 sekund aż do rozpuszczenia granulatu. Otrzymany roztwór doustny należy wypić natychmiast po przygotowaniu, podczas posiłku.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ketonal Fast?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć ją niezwłocznie po przypomnieniu sobie o tym. Jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, nie należy już przyjmować dawki pominiętej. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ketonal Fast nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (ketoprofen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub leku przeciwbólowego (np. ketoprofenu, ibuprofenu albo diklofenaku), taka jak: napad astmy, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, pokrzywka, świąd nosa i wodnisty wyciek z nosa, innego rodzaju reakcje alergiczne.
Lek Ketonal Fast nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ketonal Fast?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ketonal Fast lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Należy stosować możliwie najmniejszą skuteczną dawkę działającą przeciwbólowo i nie należy stosować leku Ketonal Fast dłużej niż jest to konieczne. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawału serca i udaru mózgu po przedłużającym się stosowaniu leku Ketonal Fast, szczególnie w dużych dawkach. Jeśli podczas stosowania leku Ketonal Fast wystąpią zaburzenia widzenia (np. niewyraźne widzenie), należy przerwać przyjmowanie leku i zwrócić się do lekarza.

Jak stosować Ketonal Fast z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Ketonal Fast w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Ketonal Fast nie wolno stosować w ostatnich 3 miesiącach ciąży. Podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży lub w okresie karmienia piersią o zastosowaniu leku Ketonal Fast decyduje lekarz. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ketonal Fast?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Ketonal Fast, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Przyjmowanie leku Ketonal Fast należy przerwać i natychmiast zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitala w przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych: napad astmy oskrzelowej; obrzęk twarzy, warg lub gardła, powodujący trudności w połykaniu lub oddychaniu, przyspieszone bicie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, świąd i wysypka; pieczenie, uporczywy ból żołądka; wymioty zawierające krew, silny ból brzucha lub smoliste stolce; pęcherze, złuszczanie się skóry lub krwawienie w obrębie skóry ze świądem lub bez, grudkowata wysypka; objawy zaburzenia nerek (takie jak obecność krwi w moczu, zmiany ilości wydalanego moczu, obrzęki nóg, kostek lub stóp); napady drgawek; objawy zapalenia wątroby (takie jak zażółcenie skóry i oczu, ból brzucha, utrata apetytu).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ketonal Fast?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Ketonal Fast wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ketonal Fast może wywołać u niektórych pacjentów zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia i drgawki - w razie wystąpienia takich objawów, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Ketonal Fast?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ketonal Fast - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem