LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Keytruda (Pembrolizumab)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Keytruda (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Lista refundacyjna wrzesień 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w programach lekowych Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w...

Więcej »

Keytruda

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Merck Sharp & Dohme B.V.

Co zawiera lek Keytruda?

Lek Keytruda to koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, który jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg pembrolizumabu. 1 fiolka 4 ml zawiera 100 mg pembrolizumabu.

Jak działa lek Keytruda?

Pembrolizumab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Keytruda?

Lek Keytruda jest stosowany u osób dorosłych w leczeniu następujących nowotworów: czerniak (nowotwór skóry); niedrobnokomórkowy rak płuca (rodzaj raka płuca); klasyczny chłoniak Hodgkina (rak krwinek białych); rak urotelialny (rak pęcherza i układu moczowego); płaskonabłonkowy rak głowy i szyi; rak nerkowokomórkowy (rodzaj raka nerki); rak przełyku, w tym rodzaj nowotworu na połączeniu przełyku i żołądka; potrójnie ujemny rak piersi (rodzaj raka piersi); rak endometrium (rodzaj raka macicy); rak szyjki macicy; nowotwory opisane jako nowotwory z niestabilnością mikrosatelitarną wysokiego stopnia lub z zaburzeniami mechanizmów naprawy uszkodzeń DNA o typie niedopasowania (rak jelita grubego, rak endometrium, rak żołądka, rak jelita cienkiego, rak dróg żółciowych lub pęcherzyka żółciowego).
Lek Keytruda stosuje się również u dzieci w wieku 3 lat i starszych w leczeniu klasycznego chłoniaka Hodgkina oraz u młodzieży w wieku 12 lat i starszej w leczeniu czerniaka.
Lek Keytruda stosuje się u osób, u których doszło do przerzutów nowotworu lub u których nowotwór nie może być usunięty chirurgicznie.
Lek Keytruda stosuje się, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu raka po zabiegu chirurgicznym usunięcia czerniaka lub raka nerkowokomórkowego (jest to leczenie adjuwantowe).
Lek Keytruda stosuje się u pacjentek z potrójnie ujemnym rakiem piersi przed zabiegiem chirurgicznym (leczenie neoadjuwantowe) i po nim (leczenie adjuwantowe), aby zapobiec ponownemu wystąpieniu raka.
Lek Keytruda stosuje się jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

Jak stosować lek Keytruda?

Dawkowanie leku i czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę do żyły w postaci kroplówki (infuzji) trwającej około 30 minut.

Kiedy lek Keytruda nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pembrolizumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Keytruda nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, z wyjątkiem dzieci w wieku od 3 lat z klasycznym chłoniakiem Hodgkina oraz młodzieży w wieku od 12 lat z czerniakiem.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Keytruda?

Leczenie lekiem Keytruda rozpoczyna i nadzoruje lekarz z doświadczeniem w leczeniu nowotworów. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Keytruda. Należy zwrócić się do lekarza w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Keytruda z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Keytruda w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Keytruda może oddziaływać szkodliwie na nienarodzone dziecko. Lekarz zdecyduje, czy lek ten może być zastosowany w okresie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas przyjmowania leku Keytruda oraz przez co najmniej 4 miesiące po przyjęciu ostatniej jego dawki. Nie wolno karmić piersią podczas przyjmowania leku Keytruda.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Keytruda?

Działania niepożądane leku Keytruda są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku w monoterapii to: zmęczenie, nudności i biegunka. Najpoważniejsze działania niepożądane to reakcje immunologiczne i ciężkie reakcje związane z wlewem. Podczas stosowania leku Keytruda w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi mogą wystąpić dodatkowe działania niepożądane. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Keytruda wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Keytruda mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie zmęczenia lub osłabienia - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn po otrzymaniu leku, chyba że pacjent ma pewność, że czuje się dobrze.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem