LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Kidofen max (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Kidofen max (OTC) zawiesina doustna 250 mg/5 ml 1 but. 100 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,40
Cena
100% (zł):
25,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kidofen max

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Kidofen max - skład

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 250 mg ibuprofenu. 5 ml zawiesiny zawiera: 2190,8 mg maltitolu ciekłego, 3,45 mg benzoesanu sodu, 6,9 mg etanolu i 10,44 mg glikolu propylenowego.

Kidofen max - wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego).
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
- bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych;
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządów ruchu (nadwyrężenia, skręcenia);
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
- bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania;
- bóle głowy;
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Kidofen max - dawkowanie

Preparat jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Przyjmowanie preparatu w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała w dawkach podzielonych; dawki należy podawać co około 6 do 8 godzin.

 • Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
  Zalecana dawka w objawowym leczeniu bólu i gorączki wynosi 3 razy po 8 ml zawiesiny w ciągu doby (co odpowiada 1200 mg ibuprofenu na dobę), do ustąpienia objawów.
 • Dzieci
  Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 1 ml zawiesiny w ciągu doby (150 mg ibuprofenu na dobę).
  Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 1 ml zawiesiny w ciągu doby (150-200 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci od 1 do 3 lat (10-15 kg): 3 razy po 2 ml zawiesiny w ciągu doby (300 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci od 4 do 6 lat (16-20 kg): 3 razy po 3 ml zawiesiny w ciągu doby (450 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci od 7 do 9 lat (21-29 kg): 3 razy po 4 ml zawiesiny w ciągu doby (600 mg ibuprofenu na dobę).
  Dzieci od 10 do 12 lat (30-40 kg): 3 razy po 6 ml zawiesiny w ciągu doby (900 mg ibuprofenu na dobę).
  Preparatu nie należy stosować u niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy lub o masie ciała mniejszej niż 5 kg, ponieważ nie ma wystarczająco dużo informacji na poparcie użycia go w tej grupie wiekowej.
  W przypadku dzieci w wieku 3-5 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach. W przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy i młodzieży należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie preparatu jest konieczne przez więcej niż 3 dni, lub jeśli objawy ulegają nasileniu.
Osoby w podeszłym wieku

Dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie przez lekarza. Należy rozważyć możliwość zmniejszenia dawki. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem NLPZ.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek nie jest konieczne zmniejszenie dawki. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.

Sposób podawania

Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się zażywanie produktu leczniczego podczas posiłku. Do dawkowania zawiesiny należy używać strzykawki doustnej dołączonej do opakowania.

Kidofen max - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których w wywiadzie występowały reakcje nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, astma, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub pokrzywka) powiązane z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego, ibuprofenu lub innych NLPZ. Krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego powiązane z wcześniejszą terapią lekami z grupy NLPZ. Czynna lub nawracająca w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, lub krwotok (dwa lub więcej niezależne, potwierdzone przypadki owrzodzenia lub krwawienia). Krwawienie z naczyń mózgowych lub z inne czynne krwawienie. Ciężka niewydolność wątroby. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu. Ostatni trymestr ciąży. Ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów).

Kidofen max - ciąża i karmienie piersią

Ibuprofenu nie należy podawać w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli ibuprofen jest stosowany przez kobietę planującą ciążę lub w czasie pierwszego i drugiego trymestru ciąży, dawka powinna być tak mała a czas trwania leczenia tak krótki, jak tylko to możliwe. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Przerwanie karmienia nie jest konieczne w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem, w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Kidofen max - działania niepożądane

Często: ból brzucha, nudności, niestrawność, biegunka, wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, zgaga, wymioty, niewielka utrata krwi z przewodu pokarmowego (która w wyjątkowych przypadkach może prowadzić do niedokrwistości). Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości, pokrzywka i świąd; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, zmęczenie; zaburzenia widzenia; owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwotok z przewodu pokarmowego, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; różne wysypki skórne. Rzadko: szumy uszne; uszkodzenie tkanki nerek (martwica brodawek nerkowych), zwiększenie stężenia mocznika we krwi; zmniejszenie stężenia hemoglobiny we krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia układu krwiotwórczego (niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza); ciężkie reakcje nadwrażliwości; reakcje psychotyczne i depresja; aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych; niewydolność serca, kołatanie serca i obrzęki, zawał mięśnia sercowego; nadciśnienie tętnicze, zapalenie naczyń; zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby (szczególnie podczas długotrwałego leczenia), niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby; ciężkie reakcje skórne (takie jak reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy i toksyczne martwicze oddzielania się naskórka), łysienie; obrzęki (szczególnie u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub niewydolnością nerek), zespół nerczycowy, śródmiąższowe zapalenie nerek, któremu może towarzyszyć ostra niewydolność nerek. Badania kliniczne wskazują, że stosowanie ibuprofenu, zwłaszcza w dużej dawce (2400 mg na dobę), może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka wystąpienia tętniczych incydentów zatorowo-zakrzepowych (np. zawału mięśnia sercowego lub udaru).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Kidofen max - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Kidofen max - powiązane artykuły

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem