LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Kivizidiale (Travoprost + Timolol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Kivizidiale (Rp) krople do oczu, roztwór 40 µg + 5 mg/ml 3 poj. 2,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
88,00
Cena
100% (zł):
88,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kivizidiale

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch+Lomb Ireland Ltd.

Co zawiera lek Kivizidiale?

Lek Kivizidiale jest dostępny na receptę w postaci kropli do oczu.
1 ml roztworu zawiera 40 mikrogramów trawoprostu i 5 mg tymololu (w postaci maleinianu). Lek nie zawiera konserwantów. Lek zawiera makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, który może powodować reakcje skórne.

Jak działa lek Kivizidiale?

Lek zawiera dwa składniki - trawoprost i tymolol, które obniżają ciśnienie wewnątrz oka. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn działającym poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, co obniża jego ciśnienie. Tymolol jest lekiem blokujące receptory beta-adrenergiczne, który działa poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu wewnątrz oka.

Kiedy stosować lek Kivizidiale?

Lek Kivizidiale jest przeznaczony do leczenia wysokiego ciśnienia w oku u dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku.

Jak stosować lek Kivizidiale?

Dawkowanie leku Kivizidiale oraz długość leczenia ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku.

Sposób podawania

Lek należy stosować wyłącznie jako krople do oczu. Należy go stosować każdego dnia o tej samej porze. Należy zapoznać się z instrukcją podawania leku dołączoną do opakowania i przestrzegać zaleceń w niej zawartych.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Kivizidiale?

W przypadku pominięcia dawki leku należy kontynuować stosowanie leku zgodnie z zaleconym schematem dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawkę. Dawka leku podawanego do chorego oka (oczu) nie powinna przekroczyć 1 kropli na dobę.

Kiedy lek Kivizidiale nie może być stosowany?

Leku Kivizidiale nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (trawoprost i tymolol), prostaglandyny, beta-blokery lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Kivizidiale nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Kivizidiale?

Po przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Kivizidiale lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta ma być wykonany jakikolwiek zabieg chirurgiczny. Przed podaniem leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać 15 minut przed ponownym ich założeniem. Wszystkie wątpliwości dotyczące stosowania leku należy zgłosić lekarzowi.

Jak stosować lek Kivizidiale z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
W przypadku stosowania innych kropli do oczu należy zachować co najmniej 5 minut przerwy między zakropleniem leku Kivizidiale, a zastosowaniem innych kropli.

Czy można stosować lek Kivizidiale w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Kivizidiale nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Nie wolno stosować leku Kivizidiale w czasie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Kivizidiale?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Kivizidiale, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Kivizidiale?

W razie zastosowania większej niż zalecona dawki leku należy przemyć oczy ciepłą wodą. Nie należy zakraplać więcej leku aż do normalnej pory podania następnej dawki.

Czy lek Kivizidiale wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przez pewien czas po podaniu leku Kivizidiale widzenie może być niewyraźne, dlatego nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać lek Kivizidiale?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Lek można stosować przez 28 dni od pierwszego otwarcia pojemnika.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Kivizidiale - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem