LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Kolzym (Lactase)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Kolzym (ŚSPŻ) krople doustne 1 but. 15 ml 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,30 Cena 100% (zł): 22,30 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kolzym

Solinea Sp. z o.o. Sp.k.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
Produkt zawiera laktazę kwaśną (otrzymywaną z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae) i laktazę neutralną (otrzymywaną z wyciągu drożdży Kluyveromyces lactis), a także glicerol.

ZASTOSOWANIE
Kolzym jest preparatem do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu niemowląt. Produkt jest przeznaczony dla niemowląt od pierwszych dni życia do 3-4. miesiąca życia; może być stosowany podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w trakcie stosowania preparatu, należy skontaktować się z lekarzem.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Niemowlęta w wieku od 0 do 2 tygodni: 5 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 tygodni: 6 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 1 do 2 miesięcy: 8 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku od 3 do 4 miesięcy: 9 kropli na posiłek. Niemowlęta w wieku powyżej 4 miesięcy: 12 kropli na posiłek. Wstrząsnąć przed użyciem.
Dzieci karmione piersią
Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę. Produkt należy podać dziecku do bezpośredniego spożycia przed rozpoczęciem karmienie piersią. Mleko do późniejszego wykorzystania: do odciągniętego mleka dodać 4 krople produktu i wstawić do lodówki na minimum 4 godziny; przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania.
Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym
Mleko modyfikowane należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednią ilość kropli należy odmierzyć na łyżeczkę i dodać do mleka. Ponieważ laktaza ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, preparatu nie należy dodawać do bardzo gorącego mleka.

UWAGI
Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Po otwarciu opakowania preparat należy zużyć w ciągu 3 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

reklama

banerbaner