LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Kora Dębu Herbapol Lublin (Quercus sp.) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Kora Dębu (OTC) zioła do zaparzania 1 op. 50 g 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 5,20 Cena 100% (zł): 5,20 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Kora Dębu Herbapol Lublin

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

SKŁAD
100 g preparatu zawiera 100 g kory dębu.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w:
- objawowym leczeniu łagodnej biegunki;
- leczeniu łagodnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej lub skóry;
- łagodzeniu objawów swędzenia i pieczenia związanych z chorobą hemoroidalną, po wykluczeniu przez lekarza innych ciężkich przypadków chorób.

Dawkowanie

Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar.
Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Podanie doustne
1 łyżkę (około 3 g) kory dębu zalać 1 szklanką zimnej wody (250 ml), doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez około 5 minut, odstawić na około 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar pić trzy razy na dobę. Nie stosować dłużej niż 3 dni.
Podanie na śluzówkę jamy ustnej
2 płaskie łyżki (około 5 g) kory dębu zalać 1 szklanką zimnej wody (250 ml), doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez około 5 minut, odstawić na około 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar stosować kilka razy dziennie do płukania jamy ustnej i gardła. Nie stosować dłużej niż 1 tydzień.
Podanie na skórę
2 płaskie łyżki (około 5 g) kory dębu zalać 1 litrem zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykryciem przez około 5 minut, odstawić na około 15 minut i przecedzić. Przygotowany odwar dodawać do kąpieli raz dziennie (długość kąpieli 20 minut). Stosować miejscowo kilka razy dziennie do obmywań skóry oraz okładów. Nie stosować dłużej niż 1 tydzień.
Dzieci i młodzież
Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną. Jako dodatek do kąpieli nie stosować na otwarte rany, duże uszkodzone lub zakażone partie skóry bądź błon śluzowych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania kory dębu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić reakcje alergiczne.

UWAGI
Nie należy stosować gorącej kąpieli leczniczej w przypadku chorób zakaźnych lub przebiegających z gorączką, w niewydolności serca (klasa III i IV w skali NYHA) i nadciśnieniu tętniczym. Jeśli podczas leczenia objawów choroby hemoroidalnej wystąpi krwawienie z odbytu należy skonsultować się z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama