LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Krople miętowe - Hasco (Mentha piperita)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Krople miętowe (OTC) krople doustne 1 but. 35 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 3,80 Cena 100% (zł): 3,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Krople miętowe - Hasco

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
1 g kropli zawiera 1 g nalewki miętowej o zawartości olejku miętowego nie mniej niż 5%. Preparat zawiera 80-86% v/v etanolu.

Wskazania

Łagodne dolegliwości trawienne, takie jak: niestrawność i wzdęcia oraz pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
20-50 kropli (około 0,8-2 ml) 3-5 razy na dobę. Preparat jest przeznaczony do doraźnego stosowania; jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 2 tygodniach stosowania, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Dzieci
U dzieci w wieku 6-12 lat preparat może być stosowany po zasięgnięciu opinii lekarza; dawkowanie ustala lekarz. Ze względu na brak wystarczających danych i zawartość alkoholu nie stosować u dzieci w wieku do 6 lat.
Sposób podawania
Preparat można stosować po rozcieńczeniu z wodą lub na łyżeczkę cukru.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne (liść mięty lub mentol). Choroby dróg żółciowych, np. zapalenie dróg żółciowych, kamica żółciowa.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
U osób wrażliwych mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe. Przetwory mięty mogą nasilać dolegliwości refluksu żołądkowo-przełykowego i zgagi.

UWAGI
Nie zaleca się stosowania w refluksie żołądkowo-przełykowym (zgaga). Ze względu na zawartość etanolu należy zachować ostrożność podczas stosowania u pacjentów z chorobą wątroby lub padaczką; nie zaleca się stosowania w chorobie alkoholowej.
Ze względu na zawartość alkoholu stosowanie preparatu bezpośrednio przed podróżą może mieć wpływ na wynik urządzeń kontrolujących poziom alkoholu w powietrzu wydychanym. Preparat przyjęty w dawce większej niż zalecana może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner